Naujienos

 

Paminėta žydų genocido atminimo dienaAtnaujinta 2020-09-24

Kviečiame į naujos progimnazijos prezidentės inauguracijos ceremoniją!

Penktadienį, 25 d., iškilmingai jūsų visų akivaizdoje prisieks naujai išrinkta progimnazijos prezidentė Radvilė Judickaitė.

Inauguracija vyks per ilgąją pertrauką prie mokyklos įėjimo esančioje erdvėje.

Visus visus kviečiame dalyvauti!

VMK inf.

Išrinkta nauja progimnazijos prezidentė

prie tekstoMokiniai ir mokytojai Radvilę pažįsta kaip darbščią, aktyvią, kultūringą, atsakingą, linksmą merginą. Panašias savybes akcentavo ir pati prezidentė, pristatydama save. Ji jau pora metų yra „Veiklių mokinių klubo“ narė.

Balsavimo procedūra šiemet vyko taip pat neįrastai –biuletenius mokiniai pildė savo klasėse. Jie buvo užklijuoti vokuose, kurie perduoti balsų skaičiavimo komisijai. Ją sudarė VMK nariai, 6 a klasės mokiniai. Komisija suskaičiavusi rezultatus užpildė protokolą: už Radvilę Judickaitę balsavo 147 mokiniai, 28 balsavusieji nepalaikė jos kandidatūros.

Tad sveikiname naująją prezidentę ir linkime sėkmingo darboŽiūrėti toliau

VMK inf.

Protmūšis „Protų vingiai“.

IMG_20200917_193303Rugsėjo 17 d. Rokiškyje Krašto apsaugos savanorių pajėgų būstinėje vyko protmūšis „Protų vingiai“. Renginys buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui ir Rokiškio miesto 521-ajam gimtadieniui paminėti. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojų komanda „Senamiestis“ po atkaklios ir smagios kovos užėmė trečiąją vietą tarp 5 dalyvavusių. Žaidimas buvo nuotaikingas, kėlė daug gerų emocijų. Visos komandos buvo apdovanotos renginio organizatoriaus – Rokiškio kultūros centro – dovanomis.

Pangea 2020

IMG_20200909_124859Birželio mėnesį būsimi 3 b klasės mokiniai Adelė Dovydaitė, Ignas Skuturna, Eimantas Kublickas, Vainius Bagdonavičius  sėkmingai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse PANGEA 2020. Konkursą organizavo viešoji įstaiga „VIMS – International Meridian School“. Adelė ir Vainius laimėjo 1-ąją vietą, Eimantas – 2-ąją. Mokinius konkursui paruošė mokytoja Edita Rudėnienė. Laimėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti organizatorių prizais ir dovanėlėmis.

 

 

Mokyklinių uniformų dėvėjimo reglamentas Toliau

uniformos

 

 

 

 

 

 

 

Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizuojant ugdymo procesą valdymo priemonių Rokiškio Senamiesčio  progimnazijoje tvarkos aprašas. Žiūrėti toliau

Tradicinė bet netradicinė Rugsėjo pirmosios šventė

1Rugsėjis ir vėl mus sukvietė į mokyklą. Šįmet ji pasitinka labai neįprastai – gausybe įvairių pokyčių. Nors nerimo, ar viskas klostysis sėkmingai,  nemažai, tačiau susitikus po ilgo laiko tarpo – beveik 6 mėnesių – smagu. Smagu vėl bendrauti su draugais, auklėtojais, mokytojais, atsisėsti į savo suolą (jis dabar bus labai savas). Į mūsų gretas įsilieja būrys penktokų – mielai juos priimame ir linkime sėkmės. Šventės metu mus tradiciškai pasveikino direktorė Saulė Kazinavičienė, gimnazistė Gabrielė palinksmino dainomis, o klasėse dar išgirdome nuoširdžius auklėtojų palinkėjimus. Tikimės – jie išsipildys. Žiūrėti toliau

 

 

 

Paskutinė aštuntokų diena mokykloje

btr

Antrasis mokyklos etapas – progimnazija – baigtas!!! 2020 m. birželio 18 d. aštuntokai rinkosi  į paskutinę pamoką mūsų mokykloje.  Tai buvo paskutinė klasės valandėlė – tik kitokia,  neįprasta. Joje prisiminėme visa, kas buvo geriausia ir gražiausia per ketverius metus, praleistus šioje mokykloje: ekskursijas, žiburėlius, „kitokius pasikalbėjimus“, konkursus, viktorinas ir kt. Liūdna, kad paliekate mokyklą, bet džiugu, kad žengiate į trečiąjį etapą – gimnaziją. Sėkmės jame!

Ačiū, kad buvote, esate ir, tikiuosi, būsite vyresniaisiais mūsų draugais. Iki pasimatymo!

Projektas „Svajonių profesija“

Be pavadinimoBirželio 1-12 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko projektas „Svajonių profesija“. 5-8 klasių mokiniai pristatė savo svajonių darbą rašydami rašinėlius, piešdami piešinius, kurdami pateiktis ar imdami interviu.

Projektas padėjo mokiniams pasvajoti, kuo norėtų būti užaugę, geriau pažinti save kaip asmenybę, kuo jis yra ypatingas, kokias turi asmenines savybes, kurių gali prireikti tam tikros profesijos atstovui.

Svajonių puokštė gausi: radijo laidų vedėjas, ergoterapiautas, kineziterapiautė, šokių trenerė, delfinų trenerė, mokytojas, fotografas, interjero dizainerė, vaistininkė, ugniagesys gelbėtojas, pianistė, odontologė, gydytoja, smuikininkė, kompiuterių inžinierius, kosmetologė, policininkas, sporto treneris, sportininkė,  IT inžinierius, programuotojas, virtuvės šefas, kirpėja, animatorė, kino režisierė.

Sulaukėme daug gražių darbų, kuriuos galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą: https://padlet.com/sgrigaliuniene/9kkhocwr9456dyun

Gražios vasaros visiems ir neišdildomų įspūdžių!

Pilietinė iniciatyva ,,Vilties angelas“

1Rokiškio Senamiesčio progimnazijos  „Veiklių mokinių klubas“ prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras“. Dalyvauti  šioje akcijoje minint Gedulo ir vilties dieną pakvietė Alytaus Jotvingių gimnazija visas respublikos bendrojo ugdymo įstaigas.

Mūsų mokyklos  „Veiklių mokinių klubo“ nariai kartu su mokytoja Aldona Juškevičiene ir istorijos mokytoju Raimondu Nagele piešė Vilties aitvarus. Pilietinės iniciatyvos dalyviai buvo nuvykę į Rokiškio geležinkelio stotį prie atminimo lentos, skirtos įamžinti masiniams Lietuvos gyventojų  trėmimams į Rusijos gilumą. Istorijos mokytojas priminė skaudžius mūsų tautos išgyvenimus, akcentavo, kaip svarbu žinoti šalies istoriją ir tuo pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones. Mokiniai pasidalino turimomis žiniomis apie savo artimųjų išgyventas tremties kančias.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir lietuvių kalbos mokytoja Žerutė Semaškienė. Ji su 5-8 klasių mokiniais birželio 8-12 dienomis vedė pamokas, skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti. Pamokų metu buvo akcentuojama, kad aitvaras kaip simbolis žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, neišsiduodami  ir tvirtai saugodami savo širdyje. Mokiniai skaitė Simono Stanevičiaus pasakėčią „Aitvarai“ ir ją analizavo, namuose piešė piešinius.  Žiūrėti toliau

DĖL MOKYKLINIŲ UNIFORMŲ 

uniformaLiepos 7 dieną nuo 10 val. iki 15 valandos Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių korpuse (J.Biliūno g. 2) bus matuojamos ir užsakinėjamos mokyklinės uniformos.  Jų pavyzdžius galėsite apžiūrėti ir pasimatuoti vietoje. Uniformų gamintojas – UAB “Manovita”.  Būtinai turėkite su savimi pinigų, nes užsisakant uniformą bus būtina įmokėti 50 % avansą (galima sumokėti ir visą sumą).

                               KAINININKAS

Sarafanas (languotas)         35- 37  Eurai
Polo marškiniai trumpomis rankovėmis         11-13  Eurų
Džemperis be gobtuvo          28-32 Eurai
Emblema         4 Eurai

P.S. prekių kaina priklauso nuo dydžio.

Daugiau informacijos – įmonės interneto svetainėje www.uniformusiuvimas.lt; www.uniformupardavimas.lt, .

 

 

Sveikatiados iššūkis6 (1)

Padėka fotoparodos dalyviui 20202020 m. gegužės  mėnesį pirmą kartą  vyko Rokiškio miesto ir rajono mokyklų 1–10 klasių (I-II gimnazijos kl.)  mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, virtuali fotografijų paroda ,,Tobulas kadras‘‘. Paroda skirta supančios aplinkos saugojimo, puoselėjimo bei pažinimo nuostatoms ugdyti.

Parodos iniciatorė ir organizatorė – Rokiškio Senamiesčio progimnazijos specialioji pedagogė, logopedė Liudmila Pečiūrienė. Jai talkino rajono specialiųjų pedagogų, logopedų metodinis būrelis ir Rokiškio r. savivaldybės švietimo centras.

Dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams, juos ruošusiems mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams! Žiūrėti toliau

 

Žinau. Moku. Galiu” šeštasis etapas

fotoAntrasis sezonas uždarytas!!! Gegužės 22 dieną vyko žaidimo “Žinau. Moku. Galiu” šeštasis etapas, kartu tai buvo paskutinysis šio sezono žaidimas. Šįkart jo tema- “Mokykla”.Jame paaiškėjo galutinė komandų įskaita. Be mums įprastų penktokų, šeštokų, septintokų ir aštuntokų komandų šiame etape svečių teisėmis dalyvavo mokytojai ir tėveliai.

Kaip ir praėjęs, taip ir šis žaidimas vyko virtualioje erdvėje, jame buvo keturi turai. Komandos turėjo parodyti žinias apie mokyklų atsiradimą žiloje senovėje, jų raidą viduramžiais, prisiminti Lietuvos mokyklą spaudos draudimo laikotarpiu, atkūrus valstybę tarpukariu ir sovietmečiu bei dabartinius laikus. Taip pat jos turėjo prisiminti senąją animaciją ir dainas, kurios mus grąžino į mokyklinius laikus. o kas geriausiai pažįsta savo mokyklą, paaiškėjo paskutinėje rungtyje.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad po atkaklios kovos aštuntokų komanda “Tetos su prielipa’ ne tik laimėjo šeštąjį žaidimą, bet ir antrus metus iš eilės tapo žaidimo “Žinau. Moku. Galiu.” nugalėtojais. Antri-aštuntokai “Rupūs miltai”, treti-septintokai “Moksliukai”.

Sveikiname nugalėtojus ir laukiame komandų kitame sezone!

1.2 proc

 

 Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) http://deklaravimas.vmi.lt.

Gyvasis tautos žiedas_padėka_2020 2

SAUGIOS VIRTUALIOS ERDVĖS IR ASMENS PRIVATUMO UŽTIKRINIMO VYKDANT NUOTOLINĮ MOKYMĄ Žiūrėti toliau

ROKIŠKIO SENAMIESČIO PROGIMNAZIJOS UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO NUOTOLINIU BŪDU TVARKOS APRAŠAS Žiūrėti toliau

ĮSAKYMAS DĖL SKAITMENINIŲ TECHNOLOGIJŲ ADMINISTRAVIMO Žiūrėti toliau

 Konsultacijos teikiamos tel. +370 689-655 16

ĮSAKYMAS DĖL UGDYMO PROCESO STABDYMO IR NUOTOLINIO DARBO ROKIŠKIO SENAMIESČIO PROGIMNAZIJOJE Žiūrėti toliau

 

.Sveikatiados projektas iššūkyje . „Pieno tūsas”

Pieno kokteiliai3Šį kartą 1 b klasės mokinukai dalyvauja naujame sveikatiados projekto iššūkyje . „Pieno tūsas!

Nors vaikai mokosi nuotoliniu būdu, tačiau priimti sveikatiados iššūkį nebuvo sunku. Sumanių mamyčių pagalba pirmokėliai pasigamino pieno kokteilius su bananais, įvairiomis uogomis, citrusiniais vaisiais ir net  ledais!

„Žinau. Moku. Galiu.“ V etapas

konkursasKas gali sutrukdyti žaidimui „Žinau. Moku. Galiu.“? Niekas!!! Balandžio 24 d. vyko V etapas, kurio tema „Augalai“. Lietuvoje paskelbtas karantinas pakoregavo ir mūsų žaidimą. Konkursas vyko virtualioje erdvėje, tačiau šios aplinkybės nesumažino nei aštrios kovos, nei azarto, nei noro laimėti. Kartu tai buvo gera proga daugiau sužinoti apie Lietuvos ir pasaulio augalus, paklausyti  dainų, kuriose minimi jų vardai, atspėti  pavadinimą bei atlikėją.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad V etape daugiausia taškų surinko septintokų komanda „Moksliukai“, antri -„Rupūs miltai“, treti-„Tetos su prielipa“. Bendroje įskaitoje po penkių etapų pirmauja aštuntokai „Tetos su prielipa“, antri-kita aštuntokų komanda „Rupūs miltai“, treti –septintokai „Moksliukai“, ketvirti-penktokai  „Išminčiai“, penkti-šeštokai  „Nenormalūs“. Kitas žaidimas, kurio tema „Mokykla“, vyks gegužės mėnesį.

Senamiesčio progimnazijos moksleivės – „Ladygolo“ čempionės

89811928_1019413065109493_4034477739950997504_n-681x511Ladygolo“ U-14 superfinaluose netrūko dramatiškų akimirkų – pirmą kartą lygos nugalėtojų medaliai atiteko Rokiškio merginoms.

Rokiškio Senamiesčio progimnazija pademonstravo kietą charakterį ir pranoko favoritėmis laikytas rezultatyviausiai žaidusias Grigiškių ir Ruklos komandas.

Vasarį rokiškietės liko antros Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose, kur triumfavo Ruklos J. Stanislausko mokykla-daugiafunkcis centras. Šį kartą geriau pasisekė mūsiškėms.

Grupių etape rokiškietės 1:0 laimėjo prieš Žadvainių ekipą, Kuršėnų komandą palaužė 3:1. Pusfinalyje 1:0 įveikė Vilkijos komandą, o finale po įvarčio paskutinę minutę išplėšė pergalę 2:1 prieš Grigiškių atstoves.

Laibgalių  ikimokyklinukai  laukia  sugrįžtančių  paukštelių

?

Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriaus darželinukai, pasitikdami Kovo 11-ją, įsitikino, kad turi ne tik daug draugų bendraamžių, su kuriais puikiai leidžia laiką darželyje. Visą  šventės išvakarių dieną vaikai jautė ir suaugusiųjų dėmesį. Iš ryto į svečius atvyko Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Laibgalių filialo bibliotekininkė Asta Mustafinienė. Ji kartu su vaikais darė vėjo malūnėlius. Pasidžiaugę spalvotais malūnėliais, vaikai pakvietė bibliotekininkę sudalyvauti žaidime- viktorinoje apie Lietuvą.

Pavakary darželio kieme susirinko gausus būrys svečių. Jūžintų seniūnijos seniūnas Vytautas Stakys atvežė ką tik sukaltus inkilėlius. Seniūnas vaikams paaiškino, kokie paukšteliai apsigyvens skirtingo dydžio landas  turinčiuose inkilėliuose. Laibgalių specialistė kultūrai Vanda Cicika vaikams papasakojo, kodėl būtent kovo 10-ją reikia kelti inkilus, pamokė vaikus įvairių paukštelių pamėgdžiojimų. Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos atstovai iš medžių iškėlė senus, jau paukšteliams gyventi nebetinkamus inkilus ir įkėlė naujus tvirtus ,,namus“. Pažaidę lietuvių liaudies žaidimų apie paukščius, nešini spalvotais malūnėliais rankose, vaikai grįžo į grupę. Nuo šiol, būdami darželyje, jie stebės inkilėlius, laukdami parskridusių giesmininkų.Žiūrėti toliau

Senamiesčio progimnazijos mokiniai – pilietinės iniciatyvos  „Gyvasis tautos žiedas“ dalyviai

1Senamiesčio progimnazijoje 5-8 klasių mokiniai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias  metines paminėjo netradicine veikla. Pavasariškas oras buvo palankus, todėl iš ryto mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“.  Išsiskleidė labai graži gyva gėlelė. Lietuvai svarbi istorinė data buvo paminėta masiškai, patraukliai ir žaismingai.

Vyko ir kiti renginiai. Klasės kūrė plakatus, kuriuose įamžino svarbiausius Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio įvykius:  Sausio 13-ąją, Konstitucijos priėmimą, kaip Lietuva tapo Europos Sąjungos  ir NATO nare ir kt. Po to buvo surengtas šių plakatų pristatymas visose klasėse. Mokiniai taip pat dalyvavo jau tradicija tapusiame  protmūšyje „Žinau. Moku. Galiu“. Šventės proga buvo pasveikinti  progimnazijos sportininkai, garsinantys mokyklą rajone ir Lietuvoje. Tai mergaičių ir berniukų  kvadrato bei mergaičių futbolo komandos. Pagerbti jų treneriai Valdas Savickas ir Vytautas Vajega. Mokykloje lankėsi garbingi svečiai – rajono meras Ramūnas Godeliauskas ir vicemeras Tadas Barauskas. Jie mokyklos bendruomenę pasveikino su gražia istorine švente, padėkojo sportininkams ir jų treneriams už nuoširdų darbą. Šventės linksmoji dalis – varžytuvės „Atspėk dainą“. Klasės buvo suburtos į komandas,  klausėsi įvairių dainų apie Lietuvą ir turėjo jas atspėti bei sudainuoti jų priedainius. Taip smagiai šventė ir buvo užbaigta. Žiūrėti toliau

Nijolė Mikulienė

Nepriklausomybės atkūrimui-30

1Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-tį pasitiko, įsijungdami į bendras visoje Lietuvoje ta proga organizuojamas veiklas. Visi  pasidarėme ir į šventinį minėjimą susirinkome su  trispalvės spalvų vėjo malūnėliais. Minėjimo metu šokius, dainas, eilėraščius  skyrėme Lietuvai. Gražiausiai parašę dailyraštį,  nupiešę tautinę juostą, geriausiai parašę diktantą mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais. Po šventinės dalies visi išskubėjome į mokyklos kiemą iškelti paukšteliams inkilo, kurį padarė mokyklos darbininkas Vaidas. Žiūrėti toliau

„Žinau. Moku. Galiu.“ IV etapas

mokiniai122020 m. kovo 10 d. vyko žaidimo „Žinau. Moku. Galiu.“ IV etapas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Komandos turėjo progą parodyti žinias apie nepriklausomos Lietuvos politinį, ekonominį, kultūrinį gyvenimą. Kaip visada, vyko azartiška ir atkakli kova, kur nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinio turo.

Pasibaigus žaidimui ir susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmą vietą iškovojo aštuntokų komanda „Tetos su prielipa“, antri liko aštuntokai „Rupūs miltai“, treti- penktokai „Išminčiai“, ketvirti- septintokai „Moksliukai“, o penkti- šeštokai „Nenormalūs“.

Po keturių žaidimų bendroje įskaitoje lyderiai išlaikė savo pozicijas. Pirmauja „Tetos su prielipa“- 70 taškų, antri- „Rupūs miltai“- 63 taškai, treti- „Išminčiai“- 60 taškų, ketvirti- „Moksliukai“- 58 taškai, penkti- „Nenormalūs“- 56 taškai.

Kitais žaidimas, kurio tema- „Geografija veža (pasaulio augalija)“ vyks balandžio mėnesį.

Garsinio skaitymo konkursas ,,GRAŽIAUSI  ŽODŽIAI – LIETUVAI“

20200306_111939Kovo 6 dieną Rokiškio Švietimo centre vyko Rokiškio rajono mokinių, jaunuolių garsinio skaitymo konkursas ,,Gražiausi žodžiai – Lietuvai“. Konkurse dalyvavo Rokiškio rajono ir miesto mokiniai bei jaunuoliai. Eilėraščius, skirtus Lietuvai, skaitė ir Senamiesčio progimnazijos 4a klasės mokiniai Ugnius Skruodis ir Emilis Mikalkevičius. Mokiniai už dalyvavimą konkurse buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis. Vaikus konkursui parengė specialioji pedagogė Jūratė Blažienė. Žiūrėti toliau

 

 

 

Dramatiškuose ladygolo u14 superfinaluose – kovingos Rokiškio komandos staigmena

1LadyGolo U14 Superfinaluose netrūko dramatiškų akimirkų, o nugalėjo ryžtas, kovingumas ir komandinės pastangos. Pirmą kartą LadyGolo nugalėtojų medaliai atiteko Rokiškio merginoms.

Rokiškio Senamiesčio progimnazija pademonstravo charakterį, geležinę gynybą, valią ir efektyviai pasinaudojusi savo progomis pranoko favoritėmis laikytas, rezultatyviausiai žaidusias Grigiškių ir Ruklos komandas. Žiūrėti toliau

 

Tautosakinis renginys „Kad tave zuikis užbadytų“

1Vasario 16 – kovo 11d. Seimas yra paskelbęs Lietuvių kalbos dienomis. Šia proga organizuojami įvairūs renginiai visoje Lietuvoje telkia bendruomenes, stiprina lietuvių klabos mokymosi motyvaciją.

Mūsų progimnazijoje šiuo laikotarpiu taip pat vykdoma įvairi veikla. Trečiadienį, kovo 4 d., mokykloje viešėjo  Lietuvių kalbos instituto darbuotoja dr. Aušra Rimkutė-Ganusauskienė, MB „Mano  kalba“ direktorė.  Septintų ir aštuntų klasių mokiniams vyko edukacinis tautosakinis renginys „Kad tave zuikis užbadytų“. Viešnia papasakojo apie savo veiklą institute, vykdomus kalbos tyrinėjimus. Viena iš jos tyrinėjimo sričių – keiksmažodžiai. Mokslininkė yra išanalizavusi keiksmažodžių paplitimą Lietuvos mokyklose. Ji paaiškino, kodėl, pasak psichologų,  vartojami šie prakeiksmo žodžiai, supažindino su jų kilme. Lektorė davė patarimų, kaip atsikratyti nešvankybių, paakino nesikeikti viešai. Na, o jei jau keiksmų sunku išvengti, tai reikia vartoti lietuviškus: lįsk tu vabalo blauzdon, kad tave zuikis užbadytų, pakasyk tu sliekui pažastį ir kt. Ar po šio užsiėmimo mokiniai mažiau keiksis, pamatysime ateityje. Užsiėmimas mokiniams paliko gerą įspūdį.

Lietuvių kalbos mokytoja N.Mikulienė

Rajoninė geografijos olimpiada „Gaublys“

IMG_20200304_1020412020 m. kovo 4-ą dieną RŠC vyko rajoninė geografijos olimpiada „Gaublys“, kurioje antrąsias vietas užėmė mūsų progimnazijos 7-ų klasių mokiniai Matas Eversonas ir Aurėja Streikutė. 8-ų klasių mokinių tarpe III-ąja vieta pasidalijo Asta Maračinskaitė ir Pijus Raugalė. Sveikiname!

Geografijos mokytoja Ina Nagelė

 

 

Artimesnė pažintis su partizanų kovomis Obelių muziejuje

2Obelių muziejuje vyko integruotas lietuvių literatūros ir istorijos edukacinis užsiėmimas. Mokykloje per literatūros pamokas aptarėme partizanų kovos ypatumus, tyrinėjome partizanų dainas. Mokytoja N . Mikulienė pasiūlė artimesnę pažintį su šiuo laikotarpiu pratęsti Obelių muziejuje. Jo vedėjas V . Kazlauskas mus maloniai priėmė ir labai įdomiai organizavo užsiėmimą. Pažiūrėjome sukrečiantį dokumentinį filmą apie partizanų kasdienybę, nuolatinę jų akistatą su mirtimi. Muziejaus vedėjas papasakojo apie Rokiškio rajone veikusių partizanų kovas, apie žiaurų jų palaikų išniekinimą sovietmečiu. Mūsų dviem mokiniams teko garbė apsirengti partizanų uniformas, buvo galimybė palaikyti partizanų ginklus rankose. Istorikas V. Kazlauskas papasakojo apie skiriamuosius miško brolių ženklus. Vyko viktorina, gavome prizus. Dar įdomesnė patirtis laukė įrengtame partizanų bunkeryje. Lindėdami ankštoje patalpoje tyloje turėjome progą pamąstyti, kaip aukojosi partizanai dėl tėvynės laisvės, kiek sunkumų jie turėjo ištverti. Bunkeryje sudainavome partizaninę dainą „Palinko liepa šalia kelio“. Tai mums buvo labai įdomi patirtis. Partizaninės kovos ypatumai atmintyje išliks ilgam. Žiūrėti toliau

7 a klasės inf.

Triskart kvadrato čempionių treneris: apie populiariausią šalyje sporto šaką ir jos pergalių receptus

e42f713e7c168ac64e84cf23762a600535671272Jei reiktų rinkti tikrąją Lietuvos sporto religiją, oranžinis kamuolys ko gero nusileistų kvadrato kamuoliui. Ši sporto šaka demokratiška: nereikalaujanti nei didelio ūgio, nei kitų fizinių duomenų. Nereikia ir didelių investicijų: tik aikštelės ir kamuolio. Todėl ją žaidžia kiekviena mokykla, kiekviena klasė, netgi daugiabučio kiemas. Kaip sako treneris Valdas Savickas, vargu ar daug yra tokių, kurie nė karto gyvenime nežaidė šio įdomaus, įtraukiančio žaidimo. Tad ir talentų, ir šios sporto šakos ekspertų mūsų šalyje pilna. Tad ir konkurencija dėl lyderystės – milžiniška. Ir visgi Rokiškio Senamiesčio pagrindinės mokyklos merginų komanda jau trečiąjį kartą iš eilės tapo šalies čempione. Šiemet ir mokyklos vaikinai pradžiugino puikiais pasiekimais: nepralaimėję nė vienerių rungtynių, jie tapo šalies čempionais.Žiūrėti toliau

Vasaris- sveikatos mėnuo

?Tradiciškai šį mėnesį  didesnį dėmesį skiriame mokinių sveikatos gerinimui ir ligų prevencijai. Kadangi  mūsų progimnazijoje mokosi tikrai aktyvūs mokiniai,  teikėme paraišką ir praėjusių metų pabaigoje mums buvo suteiktas Aktyvios mokyklos statusas. Norėdami pateisinti šį pasitikėjimą, pasikonsultavę su Rokiškio visuomenės sveikatos biuro darbuotojomis, pasikvietėme į mokyklą atvykti burnos higienistę Sigitą Lekandrienę.  Susitikimo su vaikais tikslas – išmokyti vaikus taisyklingai valytis dantukus ir kaip rūpintis visa burnos higiena, kokias geriausias tam skirtas priemones pasirinkti, kaip jomis teisingai naudotis.

Labai smagiai praėjo netradicinės kūno kultūros pamokos su jogos trenere Greta Grušaite. Trenerė vaikams priminė, jog kuo didesnis fizinis aktyvumas, tuo geresnė ir dvasinė  žmogaus sveikata. Jogos pozų pamokymas, atliekamų drauge su sąmoningu kvėpavimu ir giliu atsipalaidavimu, visiems mokiniams buvo tikrai labai naudingas.

Grįžę po žiemos atostogų, organizuosime judriąsias pertraukas ir kitas smagias sveikatinimo veiklas. Žiūrėti toliau

Sukasi laisvės vėjo malūnėliai

1Būtent laisvę simbolizuojančiais malūnėliais papuošę mokyklą progimnazistai pasitinka dvi didžiąsias valstybines šventes – Vasario 16-ąją  ir Kovo 11-ąją.

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra atraminės, pamatinės. Būtent tokios yra Vasario 16-oji  ir Kovo 11-oji. Šios dienos labai reikšmingos kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.. Vasario 16-oji nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.. Kovo 11-ąją sukanka lygiai 30 metų, kai Atkuriamasis Seimas paskelbė apie nepriklausomos Lietuvos atkūrimą.

Progimnazijos Veiklių mokinių klubas palaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės kvietimą  vėjo malūnėliais, simbolizuojančiais laisvę, puošti mokyklą ir  skleisti žinią apie Lietuvos Nepriklausomybę. Prie mūsų prisijungė ir gimnazistai. Tegul sukasi laisvės vėjo malūnėliai!

VMK inf. Žiūrėti toliau

 

Paminėjome Lietuvos gimtadienį

IMG_6288Prieš atostogas sutapo dvi šventės: švento Valentino diena ir  artėjanti  Vasario 16-ji. Lietuvos gimtadienį PUG ir pradinių klasių mokiniai  pasitiko netradiciškai: rašė dailyraštį apie Lietuvą, piešė savo gimtinę, dalyvavo viktorinoje ,,Aš labai myliu Lietuvą…“ . Šventinės dienos finalas- lietuvių liaudies šokiai, rateliai, dainos,  skirti mūsų brangiai Tėvynei. Žiūrėti toliau

 

 

„ Žinau. Moku. Galiu. “

1

Šių metų sausio 17 d. vyko žaidimo „Žinau. Moku. Galiu.“ antrasis etapas, kurio tema „Žiema“. Nors už lango gamta nelabai priminė viduržiemį, bet žaidime nuotaika išties jautėsi žiemiška. Buvo lipdomi seniai besmegeniai, vyko sniego gniūžčių mėtymo konkursas, prisiminti šalčio rekordai Lietuvoje ir pasaulyje, neužmiršti eilėraščiai apie žiemą…Gerų emocijų, azartiškos kovos išties netruko.

Pasibaigus žaidimui ir susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo aštuntokų komanda „Tetos su prielipa“, kuri tapo lydere ir bendroje įskaitoje, antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo aštuntokai „Rupūs miltai“ ir septintokai „Moksliukai“, o ketvirtąją-penktąją užėmė šeštokai „Nenormalūs“ ir penktokai „Išminčiai“.

Vasario 14 d. įvyko žaidimo „Žinau. Moku. Galiu.“ III etapas, kurio tema „Gyvūnai“. Komandos turėjo progą parodyti, kaip pažįsta gyvūnijos pasaulį, atspėti jų leidžiamus garsus, atsidurti jų kailyje, vaidinant įvairius žvėris, vabzdžius, roplius… Kaip visada, netrūko juoko ir gerų emocijų. Kova buvo atkakli kaip niekad. Pirmą vietą nuo paskutinės skyrė tik vienas taškas. Pasibaigus žaidimui, paaiškėjo, kad pirmą ir antrą vietas pasidalijo šeštokų komanda „Nenormalūs“ ir septintokų komanda „Moksliukai“, surinkusios po 19 taškų, o trečią-penktą vietas – penktokai „Išminčiai“ ir dvi aštuntokų komandos – „Tetos su prielipa“ ir „Rupūs miltai“, surinkusios po 18 taškų.

Sužaidus tris etapus, lydere bendroje įskaitoje išliko „Tetos su prielipa“, antri – „Rupūs miltai“, treti – „Išminčiai“. Kitas žaidimas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, įvyks kovo mėnesį.

.Žiūrėti toliau

Laibgalių skyriaus priešmokyklinukė Remilė – rajoninio skaitovų konkurso laureatė

received_1100881800256105Vasario 13 dieną Rokiškio Švietimo centre vyko priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Metų laikai”. Konkurse dalyvavo rajono ir miesto priešmokyklinukai. Vaikų eilėraščių klausė Kakė Makė, ,,pilkoji tetulė Žiema“  bei kompetetinga komisija. Mažų pertraukėlių metu su vaikais smagiai bendravo, pokštavo, šoko ir piešė Kakė Makė. Iš daugiau nei dešimties skaitovų buvo atrinkti trys laureatai. Viena iš jų – Remilė Vaikutytė. Ji padeklamavo Z.Gaižauskaitės eilėraštį “Nupiešiau aš namelius”. Dėkojame priešmokyklinio ugdymo pedagogei Linai Kulikauskaitei- Šeškuvienei, pastebėjusiai Remilės talentą.

 

 

Mes nulipdėm sniego senį!

senisMūsų mokyklos  priešmokyklinukai ir pirmokai  susibūrė bendrai veiklai naujai įrengtoje mokyklos laboratorijoje.  Šioje laboratorijoje vyksta stebuklai: net ir tokią šiltą žiemą galima pasigaminti sniego. Kiekvienas vaikas natūraliai yra smalsus, o vaikiškas smalsumas, nukreiptas į STEAM veiklas, plėtoja kritinio mąstymo įgūdžius, tobulina tyrinėjimo ir pažinimo kompetencijas, lavina matematinį ir loginį mąstymą Pagal pateiktą darbo eigą vaikai turėjo pasirinkti įrankius, priemones ir pasigaminti dirbtinio sniego. Bendradarbiaudami su mokytojomis ir tarpusavyje, mokiniai nutarė, kokiu santykiu sumaišyti sudedamąsias dalis, kad sniegas liptų. Tai vaikams pavyko- jų  komandos iš sniego nulipdė senius besmegenius ir statė sniego pilis. Ir besmegeniai, ir pilys buvo papuoštos Lietuvos vėliavos spalvų dekoracijomis. Tai – dovanos artėjančiai Lietuvos Nepriklausomybės  šventei. O kokia šventė be fejerverkų? Juos vaikai pasigamino, eksperimentuodami su šnypčiosiomis tabletėmis ir valgomaisiais dažais. Trijų spalvų burbuliuojantys fontanai tapo tikrais šventiniais fejerverkais.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ir pirmos klasės mokinių bendradarbiavimas netradicinėje erdvėje skatina vaikus aktyviai dalyvauti veikloje, komunikuoti, tyrinėti, eksperimentuoti ir priimti bendrus sprendimus. Žiūrėti toliau

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinukai Laisvės gynėjų dieną paminėjo Bajorų kultūros centre
 .
IMG_6170Sausio 13-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną, ryte visuose mokyklos languose suplevėsavo žvakučių liepsnelės. Klasėse mokiniams vyko pilietiškumo pamokėlės. Po to trečiokai vyko į Bajorų kultūros centrą. Kultūros darbuotojos pravedė pilietiškumo pamokėlę- kūrybiškai, vaizdžiai pristatė reikšmingus ir jautrius Lietuvai 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius. Vaikai buvo ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai- laužo šviesoje skambėjo eilės, dainos apie Lietuvą, giedamas himnas. Senamiesčio progimnazijos trečiokai taria nuoširdų ačiū Bajorų kultūros centro darbuotojoms. Žiūrėti toliau

Pagerbti laisvės gynėjai

12Laisvės gynėjų diena mokykloje prasidėjo tradiciniu žvakučių uždegimu – languose sumirgėjo atminimo liepsnelės. Jos pleveno ir fojė. Čia progimnazijos Veiklių mokinių klubo atstovai kartu su gimnazistais  įžiebė „Atminimo laužą“. Istorijos mokytoja Dalia Golubeckienė priminė skausmingus ir labai reikšmingus Lietuvos žmonėms bei istorijai 1991 m. sausio įvykius.

Neužmirštuolių žiedais sužibo žodis „LAISVĖ“, stilizuotos barikados prabilo mokinių piešiniais ir tekstais sausio 13-osios tema.Žiūrėti toliau

Praūžė tradicinis kalėdinis karnavalas

DSC_0538Kaip ir kasmet prieš žiemos atostogas mokykloje rengiamas kalėdinis karnavalas. Jis tradiciškai organizuojamas kartu su gimnazistais. Šių metų tema – televizijos laidos. Gimnazijos „seimukai“ vedė renginį, mes, VMK atstovai, buvome pakviesti padėti. Kiekviena klasė pasirinko skirtingas laidas. 5 a  kūrė „Žinias“, kurių metu pateiktos svarbiausios Rokiškio ir mokyklos naujienos. 5 b pristatė „Talentų šou“, 6 a – „Chorų karus“, 6 b – „Vienam gale kablys“, 7 a – laidą „Lietuvos talentai“, 7 b – „Klausimėlį“, 8 a –„Gero vakaro šou“, 8 b – „Duokim garo“. Mokiniai pasirodė labai išradingai ir kūrybingai. Žiūrėti toliau

VMK inf.

AČIŪ diena

1Jau tradicija tapo progimnazijoje paminėti AČIŪ dieną. Veiklių mokinių klubo atstovai pagamino spalvingus obuolius ir jais papuošė mokytojų, vadovų, visų mokyklos darbuotojų kabinetų duris. Mokiniai dėkojo už rūpestį, atsidavimą, meilę, šilumą, pagalbą, patarimus.

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „ačiū“ diena. Ji minima Jungtinių Tautų Organizacijos ir UNESCO iniciatyva. Sakoma, kad „ačiū“ – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba. JTO  iniciatyva siekiama atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai. Psichologų nuomone, žodis „ačiū“ ramina žmogų ir pamalonina sielą. Svarbu tai pasakyti iš širdies.

Mokiniai kvietė nepamiršti šio paprasto ir kartu labai svarbaus žodžio pasakyti  mamai, tėčiui, sesei, broliui, draugui, mokytojui, seneliui, močiutei, kaimynui, nepažįstamam. Žiūrėti toliau

VMK inf.

1b klasė priėmė ,,Sveikatiados” iššūkį

Košės valgymasGruodžio  mėnesį „Sveikatiada” kvietė priimti iššūkį „Grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas”. 1 b klasės mokiniai priėmė iššūkį ir visą mėnesį stengėsi į savo maisto racioną įtraukti kuo daugiau grūdinių produktų, kuriuose gausu ne tik angliavandenių, bet ir baltymų, maistinių skaidulų, kai kurių vitaminų ir mineralinių medžiagų. Kad mityba būtų vertingesnė vaikai valgė daugiau grūdų košių. Skaniausią.buvo grikių košė. Ugdomųjų veiklų metu vaikai rinko ir skaniausią duoną. Taip pat patys maišė tešlą ir iš viso grūdo miltų kepė duoną, pagardindami ją įvairiomis sėklomis: linų sėmenų, kmynų, moliūgo, saulėgrąžų, lazdyno riešutų, migdolų. Duona buvo labai skani! Žiūrėti toliau

Sulaukėme Kalėdų senelio

IMG_5985Paskutinę mokslo dieną prieš didžiąsias metų šventes praleidome netradiciškai- visi susirinkome į nuotaikingą Kalėdinių pasirodymų rytmetį.  Mažųjų artistų studija, vadovaujama mokytojos Rasos Kvedarienės, parodė naujai pastatytą spektakliuką ,,Vėjo botagėlis“, kurio intarpuose pasirodė ir visų klasių, belaukiančių Kalėdų senelio, mokiniai.  Atvykęs Kalėdų Senelis pasidžiaugė vaikų pasirodymu, visiems vaikams klasėse po eglutėmis paliko po maišą dovanų ir visiems palinkėjo gražių ateinančių švenčių. Žiūrėti toliau

Laibgalių darželinukų susitikimas su Kalėdų Seneliu

?

Šiais metais Laibgalių darželinukai Kalėdas pasitiko netradiciškai –  į darželį atvyko netikėti, bet labai nuotaikingi svečiai iš Bajorų  -,,ČIZ“. Vaikams svečiai atvežė kalėdinį spektakliuką. kuris savo netikėtumu ir  linksmumu visam vakarui prikaustė mažųjų dėmesį, įtraukė juos į savo vaidinimą. Spektakliuko pabaigoje atvykusiam Kalėdų Seneliui vaikai parodė savo programėlę, už tai visi buvo apdovanoti dovanėlėmis. Žiūrėti toliau

Kalėdinių dainų koncertas

1Kalėdos tai toks metas, kuris visada būna pripildytas džiaugsmo, gerumo, švelnumo, jautrumo, spinduliuojančios šviesos. Būtent tokią nuotaiką skleidė trečiadienį progimnazijoje vykęs kalėdinių  dainų koncertas, kurį surengė 5-8 klasių mokiniai, padedami muzikos mokytojos Raimondos Kolyčienės. Skambėjo dainos lietuvių, anglų, vokiečių, rusų kalbomis. Tekstus padėjo parinkti užsienio kalbų mokytojos. Šventės tikslas vienyti – Kalėdos suburbia įvairias tautas, kviečia tikėti žmogaus gerumu, kurti geresnį pasaulį. Renginio vedėjai Gabija ir Šarūnas pasidalino įdomiais „feisbuko“ pastebėjimais: prieš šventes reikia uždegti ne žvakes, o vienišas širdis, reikia ne girliandas kabinti, o apkabinti artimuosius, reikia ne dovanas pirkti, o pačiam būti dovana. Mokinių atliekamos kalėdinės dainos skaidrino nuotaiką, kvietė tikėti švenčių stebuklais. Ir tikime – Kalėdos atneš laimę ir meilę. Juk per žemę keliaujantis baltas angelas uždega meilės ugnį, prie jos ateina pasišildyt tūkstančiai širdžių. Žiūrėti toliau

VMK

Adventinis rytmetys Senamiesčio progimnazijoje

?Senamiesčio progimnazijos pradinukai savaitę pradėjo adventiniu rytmečiu. Kai dienos ima lėkti didžiuliu greičiu ir prieššventinis šurmulys įsuka į savo karuselę, labai smagu trumpam stabtelti ir tyloje apgalvoti praėjusių metų įvykius.  Žvakių šviesoje, susikaupime ir rimtyje su giesmėmis ir Biblijos ištraukomis mokiniai  pasinėrė į ramų Šv. Kalėdų laukimą. Adventiniame susikaupime apsilankė  ypatingas svečias – Rokiškio dekanas Eimantas Novikas. Jis kartu su vaikais dalyvavo rytmetyje,   palaimino mokyklos bendruomenę,  linkėdamas ugdyti ne tik gerus mokinius, bet, svarbiausia, gerus žmones. Dekanas visus bendruomenės narius  pakvietė į parapijos bendrystę.

Mokyklos bendruomenės siūlymu net dvidešimt du pradinukai  ir viena priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinė buvo apdovanoti už gerumą ir skleidžiamą dvasinę šviesą bendraamžių tarpe. Žiūrėti toliau

Senamiesčio progimnazijos mažieji  linki visiems ramaus ir prasmingo Šv. Kalėdų laukimo.

Svečiuose pas penktokus

12019- tieji – rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto metai. Baigiantis šiems metams progimnazijos bibliotekininkė Vida Erslovienė  apsilankė 5a klasėje lietuvių kalbos pamokoje ir mokiniams skaitė ištraukas apie Napalį iš rašytojo romano „Pragiedruliai“ . Taip skatinta penktokų pažintis su Vaižgantu. Mokiniai kviesti kuo dažniau užsukti į biblioteką paskaityti knygų.

 

 

 

 

Pilietiškumo ugdymas

1Penktadienį (gruodžio 13 d.) su penktokais susitiko RRMT atstovė Samanta Tomaško. Ji mokinius supažindino su RRMT veikla, apibūdino savo funkciją rajono mokinių taryboje. Samanta yra paskirta mūsų progimnazijos mokinių kuratore. Ji penktokus padrąsino aktyviai įsilieti į progimnazijos VMK, kvietė savo siūlymus dėl veiklos teikti mokyklos prezidentei, ragino būtent per VMK spręsti įvairias iškilusias problemas.

VMK inf.

 

 

 

Netradicinio ugdymo diena progimnazijoje

1Prieš Kalėdas Senamiesčio progimnazijoje organizuotas netradicinis mokymas. 5-8 klasių mokiniai kartu su mokytojais dekoravo stilizuotas eglutes, kuriomis po to išpuošė savo klases bei mokyklos koridorius. Išmonės čia nepritrūko niekas. Trikampiai kartono lakštai buvo įvairiai nuspalvinti, po to dekoruoti žaisliukais, karoliukais, blizgučiais, džiovintais vaisiais ir kitokiomis medžiagomis – tai lėmė mokinių fantazija. Mokyklos koridoriuose bei klasėse padvelkė šventinė nuotaika. 5 b klasės mokiniai nusprendė visus pradžiuginti jų pagamintų peliukų parodėle – juk 2020-tieji Žiurkės metai.

Dalį 5-8 klasių mokinių dekoravimo paslapčių mokė Dalia Laucienė. Jos vadovaujami progimnazistai šventiškai papuošė mokytojų kambarį.

Tądien visa mokykla labai skaniai kvepėjo. Iš darbų kabineto po koridorius pasklido malonus kepinių kvapas. Jis pasiekė net ir trečią aukštą. Mokiniai, padedami technologijų mokytojos Virginijos Antanavičienės, prikepė imbieru kvepiančių įvairiaformių sausainukų, vanilinių pyragėlių ir kitokių skanėstų. 

Smagiai padirbėję mokiniai ir jų mokytojai gėrė arbatą, vaišinosi kepiniais ir aptarė dienos darbus. Netradicinio ugdymo diena buvo patenkinti visi. Žiūrėti toliau

Mokytoja N.Mikulienė

 

Paminėta draugo diena

12003 m. Lietuvos televizijos kanalas LNK ir mobiliojo ryšio paslaugų bendrovė „Omnitel“ lapkričio 29-ąją paskelbė Draugo diena.

Progimnazijos VMK tą dieną organizavo akciją ir pakvietė visus prisiminti, pasveikinti savo draugus, pasakyti vieną kitą gerą žodį ir pabrėžti, kokie svarbūs mūsų visų gyvenime yra tie keli artimi žmonės.

VMK nariai per pirmą pamoką visus paragino branginti ir saugoti daugystę, linkėjo neturintiems tikro draugo jį susirasti. Visiems mokiniams ir mokytojams buvo užklijuoti lipdukai su žodeliu „Būk…“ Taip siekta akcentuoti tikro draugo svarbą. Ir labai smagu pastebėti, kad tie lipdukai po to nesimėtė koridoriuose, nebuvo klijuojami ant sienų. Žiūrėti toliau

VMK inf.

Rajono priešmokyklinukai –  ,,Trijų Švieselių miestelyje“

?

Gruodžio pradžioje Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko Rokiškio rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų mokomoji – ugdomoji saugaus eismo viktorina „ Trijų švieselių  miestelyje“ Viktorinoje dalyvavo vienuolika priešmokyklinio ugdymo grupių  komandų iš  įvairių rajono ugdymo įstaigų. Dalyvius pasitiko Rokiškio rajono policijos komisariato bendruomenės  pareigūnė Jolita Baltrūnienė  ir  geriausias saugaus eismo mokytojas, policijos bičiulis –  šuniukas Amsis.

Žaisdami ir atlikdami užduotis vaikai parodė, kad puikiai  pažįsta saugaus eismo ženklus, greitai atlieka važiavimo paspirtuku  užduotį, pakartojo, ką reiškia šviesoforo spalvos, prisiminė,  kur ir kada segėti atšvaitą,  puikiai ir greitai atliko perėjos užduotį.

Tai – šventė, kur pralaimėjusių nebūna. Visoms  komandoms buvo skirtos nominacijos, kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas spalvinimo knygele. Žiūrėti toliau

Reikia draugą turėti…

?

Spalio 29-ąją  pasaulinę Draugo dieną smagiai paminėjo ir pradinių klasių mokiniai: žaidė žaidimą ,, Slaptas draugas“,  darė dovanėles- staigmenas savo draugams, kalbėjosi  apie  draugystę.  Draugo dienos renginius vainikavo  bendra  visų pradinukų  daina ,,Reikia draugą turėti“  ir smagi diskoteka.

„Žinau. Moku. Galiu.“

12019 m. lapkričio 22 d. startavo naujasis žaidimo „Žinau. Moku. Galiu.“ antrasis sezonas. Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šiemet dalyvauja penkios komandos: penktokai -„Išminčiai“, šeštokai-„Nenormalūs“, septintokai-„Moksliukai“, aštuntokai delegavo dvi komandas-„Rupūs miltai“ ir praėjusio sezono nugalėtoją-„Tetos su prielipa“.

Pirmasis žaidimo etapas buvo skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Jame komandos varžėsi penkiose rungtyse: parodė Lietuvos kariuomenės istorijos žinias, stengėsi atpažinti įvairių laikotarpių kariuomenės ginkluotę, atspėti, kokie produktai sudaro kareiviško sauso maisto davinį. O žaidimo kulminacija tapo kareiviškos košės valgymas, kur svarbus buvo greitis ir technika. Netrūko nei gerų emocijų, nei atkaklios kovos…

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąjį etapą laimėjo „Rupūs miltai‘, antrąją vietą pasidalijo „Tetos su prielipa“ ir „Išminčiai“, ketvirti liko „Nenormalūs“, o penkti-„Moksliukai“. Laukiame komandų kituose žaidimo etapuose. Žiūrėti toliau

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS UŽSIENYJE STIPRINA MOKYTOJŲ LYDERYSTĘ

2Šiandieninis mokytojas turi ne tik suvokti savo valstybės švietimo politiką, išmanyti dalyko metodiką,  bet ir matyti jos europinį bei pasaulinį kontekstą.  Mokykloms svarbu užmegzti tarptautinius ryšius su kitų šalių ugdymo įstaigomis, bendradarbiauti su jomis,  susipažinti su kitų šalių ugdymo organizavimo pavyzdžiais ir integruoti gerąją patirtį mokykloje. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pedagogų komanda, vykdydama  tarptautinį ERASMUS + projektą , lapkričio mėnesio11–15 dienomis kėlė kvalifikaciją Ispanijos  San Bartolome De La Torre mieste, IES Puerta del Andevalo mokykloje. Pas projekto partnerius stebėjome inovatyvių ugdymo metodų, prevencinių programų taikymą ugdymo procese, diskutavome apie mokyklose taikomus pokyčio valdymo modelius.

      Pirmąją vizito dieną susipažinome su mokyklos bendruomene, miestu. Stebėjome kaip mokiniai integruotai mokosi įvairių mokomųjų dalykų: anglų kalbos su visais mokomaisiais dalykais, technologijų su fizika, matematikos su  daile, braižyba ir panašiai.

     Antrąją  dieną lankėmės  pradinėje  mokykloje. Labai  nustebome sutikusios tris ten besimokančius mažuosius tautiečius, atvykusius gyventi  iš Lietuvos.

Trečią dieną svečioje  mokykloje  mūsų kompetencijų krepšelis pasipildė aktyvių mokymo(si) metodų ir IKT naudojimo pamokose praktiniais pavyzdžiais.

Labai greitai prabėgo ir  ketvirtoji projekto diena. Lankėmės vaisius ir uogas auginančių ir eksportuojančių ūkininkų kooperatyve, kuriame dvi dienas per savaitę mokosi amato ir dirba tokią mokymosi formą pasirinkę vyresniųjų klasių mokiniai.

Dalyvavimas šiame projekte yra puiki galimybė pasimokyti anglų kalbos, komunikuoti ja praktiškai ir, grįžus po kursų, drąsiau organizuoti integruotas pamokas, rengti ir įgyvendinti tarptautinius projektus. Žiūrėti toliau

                                             Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Bernadeta Tubelienė

Ketvirtokams  – ,,Žaliojo taško“ edukaciniai užsiėmimai

?Žaliasis taškas“ yra pirmoji ir didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje, užsiimanti prekinių pakuočių atliekų tvarkymo koordinavimu. Pagrindinis įstaigos tikslas – kurti veiksmingą bendrą pakuočių atliekų tvarkymo ir antrinių žaliavų perdirbimo sistemą, maksimaliai mažinti aplinkos taršą pakuočių atliekomis bei didinti visuomenės sąmoningumą, skatinant rūšiuoti atliekas.

Lapkričio 19 dieną į mūsų mokyklą atvyko ,,Žaliojo taško“ atstovės Vaida ir Raminta, jos pravedė ketvirtų klasių mokiniams edukacinius užsiėmimus apie  atliekų tvarkymą, rūšiavimą, antrinių žaliavų perdirbimą. Mokiniai išbandė daugybę viešnių atsivežtų žaidimų, sukurtų iš antrinių žaliavų, sudalyvavo viktorinoje apie atliekų rūšiavimą. Visi buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis. Žiūrėti toliau

Pradinių klasių  komanda- zoninių kvadrato varžybų nugalėtojai

kvadrato komandaZoninėse kvadrato varžybose dalyvavo Zarasų , Kupiškio rajonų, Visagino miesto  ir mūsų mokyklos komanda. Visus varžovus lengvai įveikė mūsų mokyklos komanda: Gabija Deksnytė, Gabija Mekšėnaitė, Rugilė Kriukelytė, Adriana Antonova, Evelina Meilutė, Augustė Lazukinaitė, Matas Lekūnas, Justas Bagdonavičius, Tomas Remesa, Adomas Mačiulis, Lukas Kazanavičius, Vėjas Bertašis. Sveikiname ir dėkojame mokiniams ir jų treneriui Remigijui Beconiui. Žiūrėti toliau

 

 

Sveikatiados naujienos

Sveikatiada1,,Sveikatiada” šiais mokslo metais organizuoja Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamą projektą „Sveikatiados maisto detektyvai“. Projekto veiklos yra orientuotos į visas ,,Sveikatiados” projekte dalyvaujančias Lietuvos ugdymo įstaigas ir jų vaikus.

  1 b klasės mokiniai spalio-lapkričio mėnesį priėmė „Sveikatiados” iššūkį „400 gramų vaisių ir daržovių kasdien”. Vaikai veiklų metu svėrė vaisius ir stengėsi suvalgyti 400 gramų. Pasirodo, kad ir vienas didesnis obuolys gali atitikti rekomenduojamą suvalgyti vaisių svorį. Projekto veiklos buvo integruojamos į matematikos, pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokas. Vaikai ne tik mokykloje gamino vaisių ir daržovių salotas, bet ir atsinešė namuose tėvelių pagamintas salotas, kurias mielai pristatė klasės draugams ir degustavo.

Projekto „Sveikatiada” „Maisto detektyvų” iššūkis skatino mokinius daugiau valgyti šviežių vaisių ir daržovių.

Filmukas apie projekto iššūkį https://youtu.be/dMMWNFt8MC8

 

Lapkričio 16 d. Tarptautinė Tolerancijos diena.

1Tolerancijos idėja – švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius.

Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškią pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Žiūrėti toliau

Prie šios akcijos prisidėjo Senamiesčio progimnazijos ir Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai.

 

Pilietiškumo pamoka  Malaišiuose

1VMK atstovai (kartu su kitais progimnazijos mokiniais) lapkričio mėnesį dalyvavome renginyje, kuriame buvo pagerbti prieš 70 metų Drobčiūnų miške (Anykščių r.) žuvę Vaižganto kuopos partizanai, kovoję ir šiandieninėje Rokiškio r. teritorijoje. Klausėmės  partizano Alberto Nakučio-Viesulo giminaičių prisiminimų apie tėvą ir brolį. Kalbėjo Kauno generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokiniai. Jie teigė, kad partizanų kovos atgarsiai įkvepia mylėti tėvynę. Prie paminklo žuvusiems partizanams prisiekė  Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos jaunieji šauliai.

Sužinojome, kad partizanai pasivadino Vaižganto vardu, nes šiai Laisvės kovotojų kuopai vadovavo artimas klasiko giminaitis Albertas Nakutis-Viesulas – Juozo Tumo-Vaižganto vyriausiosios sesers Marijonos Tumaitės-Nakutienės anūkas. Taigi kuopos pavadinimas – pagarbos žymiam partizanų kraštiečiui Juozui Tumui-Vaižgantui ženklas.

Aplankėme ir rašytojo muziejų Kunigiškėse. Tai buvo Vaižganto pradžios mokyklą. Čia pamatėme klasę, kurioje mokėsi būsimasis rašytojas, susipažinome su įdomia etnografine ekspozicija ir apžiūrėjome Buriatijos tremtinio Jono Lukšės istorinę-vizualinę parodą ,,Lietuvos partizanų takais“. Renginio pabaigoje vaišinomės labiai skania kareiviška koše.

VMK inf.

ErasmusŠiais mokslo metais Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje  vyksta tarptautinis Erasmus+ projektas „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ . Dešimt mokytojai turės galimybę sudalyvauti projekte ir vykti pasimokyti bei  įgyti tarptautinės patirties.

Jau kitą savaitę, lapkričio 11-15 dienomis,  į pirmąjį mobilumą  vyks  4 mokytojai , kurie stebės Ispanijos IES Puerta del Andevalo mokyklos darbą..Antrasis mobilumas numatytas balandžio mėnesį, į integruoto mokymo kursus Maltoje vyks šeši progimnazijos mokytojai. 

Rugsėjo ir spalio mėnesiais vyko paruošiamieji darbai: su Ispanijos mokykla buvo derinami darbo stebėjimo temos ir tvarkaraštis, mūsų mokyklos mokytojai lankė anglų kalbos kursus, projekto koordinatorė dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo seminare projekto įgyvendinimo klausimais. Projekto darbo grupė parengė tris klausimynus ir apklausė  mokinius, jų tėvelius ir mokytojus apie mokymo(si) motyvaciją, metodus, integruotas pamokas.

Lapkričio 6 dieną Lietuvoje švenčiama “Pyragų diena”

1Senamiesčio progimnazijos mokiniai, vykdydami projektą “Valgau ir gaminu sveikai”, kepė pyragus. Trečiadienį per ilgąją pertrauką kvepėjo pyragais. Smagu susirinkti, atsigerti karštos arbatos, suvalgyti pyrago gabalėlį, ir pabūti visiems kartu. Žiūrėti toliau

 

 

 

Švęsti ar nešvęsti Heloviną?

74610636_941510166227367_7714005299362791424_n (1)Mūsų rajono laikraštis „Gimtasis Rokiškis“ skaitytojų klausė, ar jie švenčia Heloviną. 97,47 procentai skaitytojų teigė nešvenčią, o 2,53 – švenčiantys. Tikriausiai tarp dalyvavusių apklausoje didžioji dalis buvo suaugusieji. Mes, mokiniai, noriai įsiliejame į švenčiančių Heloviną gretas. Na tai kas, kad ši šventė nelietuviška. Mums tiesiog norisi pašėlioti, pasilinsminti, o Helovinas tam puikiai tinka. Juo labiau, kad linksmintis galėjome prieš atostogas.

Visos klasės šiemet rinkosi į Helovino vakaronę. Didžioji dauguma mokinių (kai kurie ir mokytojai) – su kaukėmis. Mokiniai klasėse organizavo žaidimus, vyko fotosesija, 5 b pasiruošė Helovinui skirtų patiekalų stalą. Antroji vakaro dalis – diskoteka, kurios mokiniai buvo labai išsiilgę. Taigi, atostogas pasitikome gerai nusiteikę. Žiūrėti toliau

VMK inf.  

 

 

Pagerbėme partizanų, rezistentų kapavietes

1Prieš Vėlines mes, Veiklių mokinių klubo atstovai, kartu su mokytoja N.Mikuliene aplankėme partizanų, rezistentų kapavietes. Prie paminklų padėjome puokštes, uždegėme atminimo žvakutes.

Koplytstulpis „Kančia“ buvusioje Rokiškio oro ouosto teritorijoje skirtas užkastų 1944-1946 m. Rokiškio apskrities NKVD skyriaus kalėjime nužudytų Rokiškio apskrities partizanų, rezistentų ir civilių gyventojų atminimui. Buvusiuose aerodromo apkasuose pokario metais buvo vežami ir slapčia metami nužudytų laisvės kovotojų kūnai. Liudininkų pasakojimais, kuomet buvo statomas aerodromo pastatas, buvo iškasta nemažai kaulų. Koplytstulpis atidengtas 1994 m. (autorius – tautodailininkas V. Petrauskas).

Paminklinis akmuo Rokiškio psichiatrijos ligoninės teritorijoje skirtas buvusiose žvyrduobėse užkastų 1944-1951 m. Rokiškio apylinkėse žuvusių ir Rokiškio m. sovietų represinių struktūrų pastatuose nukankintų partizanų, rezistentų bei civilių gyventojų atminimui. Pasak liudininkų, pavasarį  vis pasimatydavo kaulai. Mokiniai, eidami į mokyklą, dažnai pastebėdavo juos išlindusius virš žemės paviršiaus. Vėliau, jau sąjūdžio metais sužinota, kad tai dar viena partizanų kapavietė. Šią vietą įamžina atgimimo pradžioje pastatytas akmeninis paminklas.

Aplankėme ir  mieste Vytauto gatvėje pastatytą paminklą sovietų aukoms atminti (autorius R.Antinis  jaunesnysis). Aukas čia mena ir užrašai ant daugybės gulinčių akmenų.

VMK inf.

Viktorina „Aš labai myliu Lietuvą…“

IMG_3411Spalio 24 dieną Rokiškio krašto muziejuje jau ketvirtus metus iš eilės vyko rajono pradinių klasių mokinių viktorina „Aš labai myliu Lietuvą…“. Renginys skirtas Lietuvos Konstitucijos dienai. Visus susirinkusius menine programėle pasveikino Senamiesčio progimnazijos pradinukai, vadovaujami mokytojos Aušros Kežutienės. Viktorinos dalyviai – aštuonios ketvirtokų komandos – atliko užduotis, kuriose reikėjo parodyti žinias apie Rokiškio miestą ir rajoną, Lietuvos praeitį ir dabartį, svarbiausias valstybinės valdžios institucijas. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos komandą atstovavo 4 a klasės mokiniai Adriana Antonova ir Justas Bagdonavičius bei 4 b klasės mokinės Abigailė Stasiulionytė ir Raminta Vedeikaitė. Komandą palydėjo mokytoja Žydrūnė Jasinevičiūtė.  Renginio organizatoriai –  Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokytojos Laimutė Būgienė, Rasa Kvedarienė, Rima Jakubkienė, Edita Rudėnienė, Rokiškio krašto muziejus, Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo centras. Mokinių žinias vertino komisija: viktorinos idėjos autorė, vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ direktorė Jolita Žaliauskienė, Švietimo centro metodininkė Rosita Lasienė, Krašto muziejaus istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis. Pirma vieta ir Švietimo centro įsteigtas prizas atiteko Rokiškio darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ ketvirtokams. Kiekviena komanda gavo viktorinos organizatorių dovanėles. Muziejus visiems mokiniams ir juos ruošusioms mokytojoms padovanojo specialiai šiam renginiui pagamintus labai gražius ženkliukus. Žiūrėti toliau

Laibgaliečiai – ,,Rudens sutartinėje“

DSCF2660Spalio 24 dieną „Smalsučių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai buvo pakviesti į šventę „Rudens sutartinė“ , kuri vyko Juodupės darželyje. Čia vaikus pasitiko  darželio direktorius, auklėtojos ir vaikai. Apžiūrėję grupes, koridoriuose išbandę netradicines priemones-žaislus ir atlikę pakeliui pasitaikiusias kliūtis, keliavome į salę. Čia mus sutiko dvi linksmos kaimynės, kurios kvietė vaikus prisistatyti ir pašokti. Taigi, patys pasirodėme ir į kitus pažiūrėjome. Po to vaišinomės obuoliais,  skaniu pyragu, duona, sūriu ir medumi.  Pilni įspūdžių ir su dovanomis grįžome namo. Žiūrėti toliau

Laikas kartu

IMG_5166Spalio 15-16 dienomis Rokiškio Senamiesčio progimnazijos ir Juodupės gimnazijos  pradinių klasių mokytojai, švietimo pagalbos specialistai bei administracijos atstovai dalyvavo mokymuose “LIONS QUEST XXI amžiaus socialinės ir emocinės kompetencijos – LAIKAS KARTU”, skirtuose priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokiniams. Seminarų metu pedagogai mokėsi naudotis LIONS QUEST programa, kuri padės sukurti ir išlaikyti į santykius orientuotą mokymosi bendruomenę, skatinti mokykla-namais-bendruomene paremtą požiūrį į socialinį, emocinį ir akademinį ugdymą bei mokymąsi tarnaujant. Šios programos pagalba visus metus mokytojai ugdys socialinius, emocinius ir akademinius savo auklėtinių  įgūdžius.

LIONS QUEST yra moksliniais tyrimais pagrįstos programos. Kaip ir dauguma socialinio ir emocinio ugdymo programų, savo prigimtimi yra labai universalios ir tinka daugeliui vaikų ir daugeliui kultūrų. Lietuva nėra išimtis. Per dešimt veiklos metų mokymuose yra dalyvavę daugiau kaip 5000 mokytojų iš visos Lietuvos. Mokėsi arba mokosi tūkstančiai vaikų. Šių programų dėka mokytojai tampa tiesioginiais vaikų psichikos sveikatos kūrėjais.

 Mokymai truko 16 akademinių valandų, tačiau tikrai neprailgo, nes visą laiką buvome įtraukti į veiklas, kiekvienas turėjome galimybę pasisakyti. Smagu buvo bendradarbiauti su kitos mokyklos kolegomis ir naudingai praleisti laiką kartu. Žiūrėti toliau

 

Artimesnė pažintis su rašytojais

1Gražią saulėtą spalio trečiadienį aplankėme Anykščių krašto rašytojų Juozo Tumo-Vaižganto ir Jono Biliūno gimtines. Senajame Malaišių kaime apžiūrėjome paminklą Vaižgantui, įvairias skulptūras. Lietuvių kalbos mokytoja N.Mikulienė papasakojo apie rašytoją. Pasigrožėjome senuoju Malaišių kaimu.

Niūronių kaime rašytojo J.Biliūno gimtinėje išgirdome įdomių pasakojimų apie tai, kaip gimė garsieji rašytojo kūriniai „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“ ir kiti. Edukacinėje pamokoje daug sužinojome apie Biliūno vaikystę, paauglystę, apie 19 a. pabaigos kaimiečių gyvenimą, buitį, vargus. Aplankėme ir rašytojo kapą ant Liudiškių piliakalnio. Taigi, artimiau susipažinome su rašytojais. Puikus oras leido pasigrožėti rudeniškomis Anykščių apylinkėmis iš apžvalgos bokšto. Žiūrėti toliau

5a klasė

 

Pasveikinome mokytojus

1Spalio 5-toji Tarptautinė mokytojų diena. Kadangi ta diena buvo šeštadienis,  mokytojus pagerbėme  anksčiau – spalio 4 d. Veiklių mokinių klubas kartu su gimnazijos seimukais tądien mokytojus pasitiko jau prie mokyklos  durų. Čia pastatėme Laimės šulinį. Kiekvienas mokytojas išbandė savo laimę. Aišku, visus lydėjo sėkmė, visi buvo apdovanoti. Pagerbdami mokytojus surengėme jų portretų parodą. Mokiniai piešė savo auklėtojus, dėstančius mokytojus. Reikia pagirti dailininkus – portretai tikrai buvo puikūs. Mokytojai sakė, kad juos labai pralinksminome, maloniai nustebinome. Jie nuoširdžiai dėkojo. Aktų salėje dar buvo organizuota viktorina. O mes mokiniai jautėmės patenkinti, kad gražiai pasveikinome mokytojus. Žiūrėti toliau

 

Viltė Tunaitytė, VMK narė

 

Mokykloje paminėjome Pasaulinę širdies dieną

2Rugsėjo 29 d. – Pasaulinė širdies diena. Sveikatos priežiūros specialistė Gailutė Morkūnienė pakvietė mus, VMK, paminėti šią dieną mokykloje. Šia akcija norėjome paskatinti sveiką gyvensenos būdą bei atkreipti dėmesį, kad svarbu saugoti savo širdį.  Ši diena minima net 90-yje pasaulio šalių siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas.

Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas ir rūkymas. Štai, pavyzdžiui, dėl rūkymo padažnėja širdies susitraukimai – tokio žmogaus širdis plaka 10 – 20 dūžių per minutę. Dėl to padidėja kraujospūdis, o kraujyje ima stigti deguonies. Rūkančio žmogaus širdis priversta dirbti smarkiau, todėl jis greičiau pavargsta, jam pradeda trūkti oro. Daugybė žmonių miršta dėl rūkymo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų.

Mokyklos fojė virš laiptų mokiniai pakabino plakatą, skelbiantį apie širdies dieną, ir užrašus, raginančius sportuoti, kuo daugiau judėti, sveikai maitintis, nerūkyti ir pan. Taip skatinome užkirsti kelią širdies ligoms.

VMK informacija

Paminėjome Mokytojo dieną

IMG_3289Spalio 4 dieną iš pat ryto mokykloje buvo šventiška nuotaika. Pradinių klasių mokiniai , padedami muzikos mokytojos Aušros Kežutienės,  pakvietė savo mokytojas susirinkti į salę ir pasiklausyti mokinių sveikinimo- šventinio koncerto.

Paskutinę pamoką mokytojos galėjo pailsėti, nes pamokas už jas klasėse vedė mokinių mamytės ir  tėveliai. Visi jie atėjo labai atsakingai pasiruošę, todėl mokiniams labai patiko netradicinės veiklos ir, žinoma, nauji ,,mokytojai”. Dėkojame  visiems Tėveliams  už gražią šventę! Žiūrėti toliau

Paminėjome pasaulinę Gyvūnų globos dieną

IMG_3261Visą savaitę Rokiškio Senamiesčio progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai į klases nešė maistą, paklotėlius, kraiką, skirtą beglobiams gyvūnams. Viską paskirstėme į dvi  dalis: beglobiams šuniukams ir kačiukams. Į mokyklą atvyko 3 b klasės mokinės Ugnės mama, virtualių gyvūnų globos namų „Gyvūnų globa Rokiškyje“ įkūrėja,  Renata Andriūnienė su neseniai priglaustu šuniuku Kudliumi. Ji papasakojo apie Pasaulinės gyvūnų globos dienos atsiradimo istoriją, apie tai, kiek beglobių šuniukų globoja, priminė vaikams, jog mylėtų ir gerbtų savo augintinius. Vaikai, pasidžiaugę taikiai nusiteikusiu Kudliumi, padėkojo už jų šeimos gerumą ir sunešė ,,lauktuves“ į viešnios automobilį. Žiūrėti toliau

Dovanos, skirtos beglobiams kačiukams, bus perduotos ,,Antro šanso“ Rokiškio skyriaus vadovei Nijolei Pranskūnaitei.

Visas Rokiškis šoka

20190919_174533Rugsėjo 19-osios popietę Savivaldybės aikštė buvo kaip reta gyva ir spalvinga. Čia, skambant gyvai muzikai ir dainoms, sukosi šimtai porų. Dalyviai – mokyklų, dalyvavusių respublikiniame konkurse ,,Visa Lietuva šoka“
–  lopšelių darželių ,,Varpelis“, ,,Nykštukas“ ir ,,Pumpurėlis“ auklėtiniai, Pandėlio gimnazijos ir mūsų progimnazijos mokiniai. Kartu su mažaisiais pasimokyti liaudies šokių atvyko jaunesni ir vyresni broliai bei sesės, tėvai, seneliai. Dėkojame visiems, kurie  prisijungė prie muzikos mokytojos Aušros Kežutienės inicijuotos akcijos. Žiūrėti toliau

Sportininkų apdovanojimai prezidentūroje

ApdovanojimaiLietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau penkioliktojo, sezono pradžią.

Prezidentas sveikino 27-ių mokyklų, geriausiai pasirodžiusių bendrojoje žaidynių įskaitoje, komandas bei fizinio ugdymo mokytojus. Nugalėtojams ir prizininkams taip pat atiteks Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) įsteigti piniginiai prizai, kurių bendra vertė siekia 15 tūkst. eurų. 

Jau penkioliktąjį sezoną skaičiuojančios Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausias sporto projektas šalyje, skatinantis fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, padedantis megzti socialinius ryšius.

Sveikiname 2018-2019 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių  gimnazijų, vidurinių, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų pradinio ugdymo klasių nugalėtoją,  I vietos laimėtoją –  Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokinių komandą, vadovaujamą trenerio Remigijaus Beconio. Žiūrėti toliau

Mokslo metai prasidėjo !

TitulinisMokslo metų pradžios rytą  pas buvusias pradinių klasių mokytojas  rinkosi  penktokai.  Jie parašė laiškus dvyliktokams, kurie  atėjo pasitikti savo jaunųjų draugų.  Graži kolona pajudėjo link Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos senųjų rūmų, kur mokosi ir mūsų mokyklos 5-8 klasių mokiniai. Pradinukai, lydimi tėvelių, rinkosi mokyklos kieme. Mokslo metus ,,atidarė“ mokyklos direktorė Saulė Kazinavičienė. Ji  visiems gausiai susirinkusiems perskaitė jausmingą rugsėjo laišką. Su švente sveikino svečiai – rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas ir rajono tarybos narys, Velykalnio bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas.  Po to visi sugužėjo į klases susitikti su mokytojomis ir dalintis vasaros įspūdžiais. Žiūrėti toliau

Pagerbti  šauniausieji

IMG_20190620_141145Baigiantis mokslo metams birželio 20 dieną mokyklos aktų salėje vyko tradicinė šauniausių progimnazistų ir jų tėvelių pagerbimo šventė. Renginys prasidėjo nuotaikingu Gabijos (7 b kl.) šokiu.    Mokyklos direktorė Saulė Kazinavičienė už paramą padėkojo mokyklos socialiniams partneriams: Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklai,  Rokiškio turizmo ir tradicinių  amatų  informacijos ir koordinavimo centrui, Jaunimo centrui, Rokiškio kultūros centrui, UAB „Rokauta“.  Jų dėka mokinams vyko netradiciniai užsiėmimai. Nuotaikinga daina apie bėgantį laiką visus pasveikino penktokų ansamblis (mokytoja R.Kolyčienė). Šokį dovanojo A.Lapinskaitė ir G.Zavarskytė (7 b kl.)

    Šventės metu pagerbti mokiniai už nuopelnus tarptautiniuose konkursuose, respublikinėse varžybose, už  prizines vietas rajono ir mokyklinėse olimpiadose. Padėkota ir jų tėveliams. Žiūrėti toliau

Aštuntokų išleistuvių šventė

20190620_123639

Birželio 20 d. Senamiesčio progimnazijos mokiniai užbaigė 2018-2019 mokslo metus. Kartu šią dieną įvyko ir aštuntokų išleistuvių šventė. Mokyklos direktorė Saulė Kazinavičienė ir  direktorės pavaduotoja ugdymui Bernadeta Tubelienė baigusiems progimnaziją aštuntos klasės mokiniams įteikė pagrindinio ugdymo I dalies išsilavinimo pažymėjimus,  8a klasės vadovas Robertas Tička ir 8b klasės vadovė Vilma Matuliauskienė išsakė savo auklėtiniams daug gražių palinkėjimų.  O patys aštuntokai ne tik dainavo, deklamavo eiles, bet ir parengė vaizdingus pasakojimus apie prabėgusius mokyklinius metus, prisimindami įdomiausias akimirkas iš renginių, išvykų, vakarėlių. Mokytojų laukė ypatinga aštuntokų dovana: gardžiuojantis puodeliu kavos ar arbatos bei saldumynais prie skoningai padengtų stalų, kiekvienas išgirdo mokinių parengtas asmenines padėkas, lydimas taikliai pagautų frazių. Po to žodį tarė Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė Diana Guzienė, sakydama kad visi yra laukiami gimnazijoje. Renginys baigėsi visų aštuntokų  atliekama daina, į vasarą visus išlydėjo šventinė ir džiugi nuotaika. Žiūrėti toliau

Šeimos popietė

www543465Karštą birželio 6 d. popietę mūsų mokykloje vyko 6a klasės mokinių ir jų tėvelių šventė. Šeimos popietė prasidėjo mokinių sveikinimu su Mamos ir Tėčio dienomis. Po to mokiniai ir tėveliai susiskirstė į komandas ir kartu susikovė „Protų mūšyje“. Naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, tėveliai sudalyvavo interaktyvioje viktorinoje apie klasę. Vaikų ir tėvelių popietė baigėsi smagiais žaidimais ir skaniomis vaišėmis.

 

Būsimų mokinukų šventė

?

?

Šiltą birželio 5-sios vakarą mokykloje susirinko daug smalsių vaikučių. Jie, lydimi tėvelių, čia atvyko pirmą kartą, kad susipažintų su būsimomis mokytojomis- Regina Staigyte (PUG), Rita Karbauskiene (1a klasė) ir Loreta Baravickiene (1b klasė). Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė, PUG vaikučiai ir ketvirtokai parodė nuotaikingą programėlę. Po to visi būsimieji mokinukai sugužėjo į klases, kur netrukus vyks būsimų pirmokų ,,mokyklėlė“. Žiūrėti toliau

Šokim, trypkim, linksmi būkim!

Muzikos mokytojos Aušros Kežutienės iniciatyva mokykla jau trečius metus dalyvauja respublikinėje akcijoje ,,Visa mokykla šoka“. Per tą laiką mokiniai išmoko daug lietuvių liaudies šokių, kuriuos šoko įvairių švenčių, renginių metu. Šiais metais mokytoja  Aušra pakvietė prie mūsų mokyklos šokėjų prisijungti ir kitų mokyklų mokinius. Planuotas renginys Rokiškio kultūros centro aikštėje  neįvyko, kadangi sutrukdė lietus. Tačiau  šokių šventė įvyko: visi Senamiesčio progimnazijos šokio mylėtojai bei svečiai  iš Pandėlio gimnazijos, Juozo Tūbelio progimnazijos, Panemunėlio mokyklos – daugiafunkcinio centro ir  Kupiškio rajono Skapiškio pagrindinės mokyklos draugiškai  susitalpino Senamiesčio progimnazijos sporto salėje. Visiems šokėjams koncertavo  Rokiškio kultūros centro vaikų folkloro ansamblis ,,Bitula“ , vadovaujamas Jūratės Garnelienės. Žiūrėti toliau

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos ketvirtokų sėkmė

 tarptautiniame projekte „StarT 2019“

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 4 b klasės mokiniai su mokytojomis Loreta Baravickiene ir Jolanta Mikalauskaite jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame Suomijos LUMA centro organizuojamame projekte „StarT 2019“. Šį kartą juos lydėjo sėkmė, nes iš 640 pateiktų projektų ir 250 geriausių praktikų buvo atrinkti tarp 20 geriausių. Ketvirtokai gavo kvietimą į apdovanojimų šventę Juveskiulės miesto universitete. Šis  municipalinis miestas dėl išplėtotos švietimo ir mokslo sistemos vadinamas Suomijos Atėnais. 

 „StarT“- penkių žvaigždučių programa, kurią apima gamtos mokslai, technologijos, menai, karjera ir ateitis. Programai įgyvendinti skiriamos septynios temos. Viena iš jų, kurią pasirinko ketvirtokai – tyrinėjimai ir gamtos mokslai. Projekto metu vaikai ieškojo informacijos apie ąžuolus, augino gyvalazdes, tyrinėjo dirvožemio PH, stebėjo gilės dygimą, matavo temperatūrą specialioje daigykloje ir iš gilės išaugino ąžuoliukus, kuriuos pasodino mokyklos kieme. Ąžuoliukai buvo užregistruoti iniciatyvoje „Milijonas ąžuolų Lietuvai“.

Projekto dienoraštis- Žiūrėti toliau

Projekto  filmukas – Žiūrėti toliau

 

Būsimo penktoko šventė

tituliniamTrečiadienį mūsų progimnazija (esanti Riomerio g.1) sulaukė mielų svečių – mokyklą apžiūrėjo gausus būrys būsimų penktokų. Ketvirtokų pažintis su būsima mokykla – jau tradicija tapusi šventė. Ją šiemet organizavo šio pastato šeimininkai penktokai, nes tikriausiai jie ir gali geriausiai papasakoti, kaip jiems sekėsi adaptuotis naujoje vietoje. Renginys prasidėjo penktokų nuotaikingai atliekama daina apie skubantį laiką. Svečių laukė ir įvairūs išbandymai: teko minti mįsles, padainuoti savo mokyklos dainą, nupiešti įsivaizduojamos auklėtojos portretą. Ketvirtokai pasirodė esantys tikri šaunuoliai – visas užduotis įveikė. Kad jie sumanūs, kūrybingi, drąsūs, nuoširdūs, patvirtino ir abi kalbėjusios jų mokytojos – Loreta ir Rita. Renginį aktų salėje užbaigė lanksčiosios šokėjos (ačiū joms). Vėliau viešnagė tęsėsi susipažįstant su mokyklos erdvėmis. Ir galiausiai abi klasės nuskubėjo pas savo būsimas auklėtojas – Nijolę ir Vilmą. Tikimės, kad ketvirtokams, jų tėveliams patiko priėmimas, mokykla, kabinetai, būsimos auklėtojos. Maloniai lauksime mokinukų rugsėjį. Žiūrėti toliau

„Tavo žvilgsnis“

fotoDar vasario mėnesį Rokiškio Senamiesčio  progimnazijos mokiniai dalyvavo respublikiniame Vertimų ir iliustracijų projekte „Tavo žvilgsnis“. Mokiniai vertė į lietuvių kalbą tekstus iš anglų, rusų ir vokiečių kalbų. Vertinant darbus dėmesys buvo kreipiamas į kūrybinį vertėjo požiūrį perteikiant mintis gimtąja kalba, kūrinio nuotaikos atitikimą, gramatines ir kalbos klaidas. Taigi, reikėjo pademonstruoti ne tik užsienio kalbų, bet ir gimtosios kalbos žinias bei gebėjimus. Konkurse dalyvavo šeši vertėjai ir trys tekstų iliustruotojai. Pagaliau sulaukėme rezultatų: 8a klasės mokinė Monika Kairytė, vertusi tekstą iš vokiečių kalbos, tapo konkurso nugalėtoja – diplomante.

Sveikiname Moniką!

Kalbų metodinė grupė

Skambėk, dainele!

1Gegužės 22 dieną  pradinių klasių mergaičių ansamblis ,,Šypsenėlė“, vadovaujamas muzikos mokytojos Aušros Kežutienės, dalyvavo rajono pradinių klasių mokinių dainelių šventėje ,,Skambėk, dainele!“, kuri vyko Kavoliškio mokykloje- darželyje. Po pasirodymų šventės dalyviams buvo įteiktos Rokiškio rajono Švietimo centro padėkos, kiekvienas šventės dalyvis gavo atminimo dovanėlę- šypsenėlę. Po to šventės rengėjai visus pakvietė į kiemą pabendrauti prie vaišių stalo. Žiūrėti toliau

Kriauniečiai  ,,draugauja” su pienu

DSC00124Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Kriaunų skyriaus 1,3 klasės mokinukai su mokytoja Rima Pivoriūniene, vykdydami projekto ,,Sveikatiada” veiklas, nusprendė susidraugauti su pienu. Nuėjo  į parduotuvę, patys išsirinko vaisius, su kuriais norėjo  pagaminti kokteilius,  ir išrinkti, su kokiu vaisiumi kokteilis skaniausias. Nusipirko obuolių, apelsinų, bananų. Lupo, pjaustė ,smulkino, plakė! Ir nusprendė, kad skaniausias kokteilis – su bananais. Linki pasidaryti ir paragauti! Žiūrėti toliau

 

Laibgalių ikimokyklinukai  atšventė Šeimos dieną

1Gegužės 15-ji – Šeimos diena. Ta proga Laibgalių skyriaus ikimokyklinio ugdymo vaikučiai, padedami auklėtojų Vitos Norvaišienės, Linos Kulikauskaitės- Šeškuvienės ir  meninio ugdymo pedagogės Gražinos Kepenienės,  sukvietė visų vaikučių šeimų narius į Šeimos dienos šventę. Pagerbę visus susirinkusius žiūrovus nuotaikingais eilėraštukais , dainelėmis ir šokiais, vaikučiai mamytėms, tėveliams, sesutėms, broliukams, močiutėms ir seneliams parodė spektakliuką ,,Boružėlė“.Žiūrėti toliau

Žinau. Moku. Galiu.

20190517_125903Štai ir baigėsi šių mokslo metų žaidimas “Žinau. Moku. Galiu.” 2019 m. gegužės 17 d. įvyko VI finalinis etapas, kurio tema “Europa”. Šiame etape svečių teisėmis dalyvavo mokytojų komanda. Kaip daugelis etapų šis irgi pasižymėjo atkaklia ir bekompromisine kova (juk sprendėsi viso žaidimo nugalėtojai ir prizininkai). Susumavus šio etapo rungčių rezultatus (o jų buvo net penkios), daugiausiai taškų surinko mokytojai, antri liko “Tetos su prielipa”, o treti – “Rupūs miltai”. Pridėjus VI etapo rezultatus prie bendros lentelės rezultatų, nugalėtoja paskelbta komanda “Tetos su prielipa”, už nugaros palikdama komandas “Rupūs miltai” ir “Moksliukai”. Žaidimo pabaigoje komandų laukė prizai, o nugalėtojų – pereinamoji taurė. Žiūrėti toliau

Europos savaitė

59937061_1134582076743533_2530075241623846912_nGegužės mėnesį Senamiesčio progimnazijos mokiniai paminėjo du Europai ir Lietuvai svarbius įvykius – Europos Sąjungos gimtadienį ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną.

Gegužės 8 d. penktokams buvo pristatytos dvi užsienio kalbos (rusų ir vokiečių), kurias jie rinksis mokydamiesi šeštoje klasėje.

Gegužės 9 d. 5- 8 kl. moksleiviai dalyvavo kalbų viktorinoje „Mokytis kalbų yra smagu“, kurią paruošė užsienio kalbų mokytojos. Renginio metu skambėjo dainos trimis kalbomis: angliškai, vokiškai ir rusiškai. Mokiniai kūrė savo komandoms pavadinimus, prisistatė. Po to jie atliko įvairias užduotis: raidžių rinkiniuose ieškojo ir užrašė po 10 angliškų, rusiškų ir vokiškų žodžių, atsakinėjo į klausimus ir pasitikrino žinias, kaip pažįsta šalis, kurių kalbų mokosi, kaip pažįsta Europos Sąjungą. Vyko muzikinis konkursas. Gavusios paslaptingą dėžę komandos spėliojo, kas toje dėžėje yra paslėpta. Viktorinos pabaigoje visi kartu dainavo dainą „Ir aš bėgu, bėgu vėl…“ jau keturiomis kalbomis. Šventės pabaigoje komisija paskelbė ir apdovanojo viktorinos, taip pat ir dailyraščio konkurso nugalėtojus ir dalyvius.

Gegužės 10 d. mūsų progimnazijos moksleivės Natalija Alešiūnaitė (7b kl.) su šokėjų grupe (Eivilė Spundzevičiūtė (7 a kl.), Viltė Tunaitytė (7a kl.), Auksė Lapinskaitė (7b kl.), Gabija Zavarskytė (7b kl.)) bei  Ūla Ševekovaitė (7b kl.) su šokėja Gabija Zavarskyte dalyvavo rajono 5 – 8 kl. Eurovizijos konkurse. Konkursą pradėjo Natalija Alešiūnaitė su daina „Калинка“ ir pristatė Rusiją.  Ūla Ševekovaitė su daina „Dive“  pristatė Didžiąją Britaniją. Konkurso nugalėtoja tapo Ūla Ševekovaitė! Šaunuolė Ūla!

Kitais mokslo metais Eurovizijos konkursas vyks mūsų mokykloje. Dainuoti mergaites mokė muzikos mokytoja Raimonda Kolyčienė. Jai padėjo mokytojos Daiva Malcienė (anglų k.) ir Valerija Misiūnienė (rusų k. ). Labai joms ačiū! Žiūrėti toliau

 

Mokytoja Nijolė Matiukienė

Padėkos šventė

DSCF8581Šypseną visiems padovanos –

Kas gi, kas mes esam be dainos?

Žemei reikia saulės ir lietaus,

O žmogus dainom dienas ataus… D. Mažeikienė

Gegužės 10 dieną, penktadienį, į aktų salę buvo sukviesti mokyklos techninio personalo darbuotojai. Vyko jau tradicija tapusi Padėkos šventė. Šio renginio metu mokiniai taria nuoširdžius padėkos žodžius mokyklos valytojoms, virėjoms, santechnikams, staliams ir kitiems darbuotojams. Šventė prasidėjo nuotaikinga mokinių kompozicija: sapne jie regėjo netvarką  –  pritryptas mokyklos grindis, apspardytas duris, sulaužytus suolus ir kitas baisybes. Laimei, tai buvo tik sapnas. Realybė visai kitokia: kasryt visus pasitinka švarūs ir jaukūs koridoriai bei klasės, bufete laukia karšta arbata, valgykloje – įvairus maistas, o jei netyčia kas sulūžta…, tuojau būna sutaisyta. Mokiniai nuoširdžiai už tai dėkojo. Skambėjo jų atliekama muzika, dainos, džiugino šokiai. Ištarta ir daug atsiprašymo žodžių. Visiems darbuotojams įteikti padėkos medaliai. Už renginio organizavimą  padėkos žodžius reikia tarti mokytojoms Z.Gelžinienei ir R.Kolyčienei. Žiūrėti toliau

 

Gegužės 7-oji Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

fotoŠią dieną 7 a ir 6 b klasės mokiniai dalyvavo miesto renginyje prie centrinės bibliotekos, kuris, beje, buvo skirtas ir pirmosios kiškio skulptūros mieste atidengimui.

Spaudos atgavimo diena kiekvienam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kai buvo  draudžiama spauda, laisvas žodis. Per 40 draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda išgyveno. Čia labai didelę reikšmę turėjo  unikali knygnešių veikla. Veltui nuėjo rusų pastangos įpiršti valdžios leidžiamas knygas, spausdintas rusiškomis raidėmis.

Apie knygos, spaudos svarbą renginyje kalbėjo Rokiškio J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė A. Matiukienė.

Mokiniai turėjo galimybę stebėti skulptūros Rokiškio kiškiui atidengimo akimirkas, suskubo prie skulptūros įsiamžinti.

Lietuvių kalbos mokytoja N. Mikulienė

 

Žinau. Moku. Galiu

0Balandžio 12 dieną vyko žaidimo „Žinau. Moku. Galiu“ penktasis etapas, kurio tema „Velykos“. Ši etapą laimėjo aštuntokų komanda „Niutonai“. Įnirtinga kova vyksta bendroje turnyro lentelėje, kurioje po penkių etapų „Rupūs miltai“ ir „Tetos su prielipa“ turi surinkę vienodai taškų. Žaidimo nugalėtojai paaiškės paskutiniame etape, kuris įvyks gegužės mėnesį. Žiūrėti toliau

 

 

 

 

 

Anglų kalbos  mokytoja Daiva Malcienė stažavosi Maltoje   

DSC_5344Dalyvavimas projekto „eTwinning“ kontaktiniame seminare „Švietimą keičiantis skaitmeninis mokymasis” Maltoje 2019 m. balandžio 4-7 dienomis buvo puiki galimybė įgyti visiškai naujos tarptautinės patirties.

       Norint būti šiuolaikiškos mokyklos mokytoju, būtina suvokti ne tik savo šalies švietimo politiką, bet ir matyti jos europinį kontekstą. Susipažinimas su „eTwinning“ platforma ir praktinis jos išbandymas suteikė realią galimybę dalyvauti Europos švietimo sistemoje. Kartu su devynių šalių (Malta, Austrija, Liuksemburgas, Vengrija, Slovakija, Portugalia, Estija, Latvija ir Lietuva) mokytojais ir kitais švietimo darbuotojais mokėmės naudotis „eTwinning” platformos teikiamomis galimybėmis nuo užsiregistravimo platformoje, projektų partnerių pakvietimo iki sukurto projekto užregistravimo. Dirbdami grupėmis, mes sukūrėme europinius projektus, kuriuos vykdysime iš savo šalių „eTwinning“ platformoje, todėl praktinės užduotys buvo ypač svarbios ir naudingos.

        Tiesioginis bendravimas su kitu šalių mokytojais buvo ypač naudingas, nes derinant bendras veiklas ir bendradarbiaujant buvo galima susirasti labiausiai derančius bei atitinkančius interesus partnerius. Gyvas bendravimas, idėjų svarstymas ir bendrų veiklų ieškojimas suteikė galimybių dalintis su kitų šalių mokytojais profesine patirtimi, kuri buvo labai įdomi, dažnai negirdėta, o kartais stebinančiai panaši. Seminare sukurti bendri kelių šalių projektai yra realūs ir įgyvendinami, nes jie yra pagrįsti šalių partnerių tiesioginiu bendravimu, išsiaiškinant bendras galimybes. 

        Seminare buvo pristatyti ir išbandyti IKT įrankiai, kurie naudojami šiuolaikiniame skaitmeniniame mokymosi procese: Mentimeter, Wooclap, Flipgrid. Šie IKT įrankiai labai patogūs stebint mokinių pažangą, diskutuojant, ieškant problemų sprendimo būdų. Seminaro metu susipažinome ir išmokome naudotis Scratch programavimo ir mokymosi aplinka, kuri atveria puikias šiuolaikines galimybes mokiniams aktyviai įsitraukti į kūrybišką procesą, pasitelkiant turimas žinias ir naujai jas susiejant bei pateikiant. Scratch aplinkoje sukurtais projektais patogu dalintis tarpusavyje.

       Seminaro pabaigoje buvo sukurtas bendras trijų šalių – Lietuvos, Estijos ir Portugalijos – virtualus projektas „Discover a new country” („Atrask naują šalį“). 12-19 metų mokiniai, dirbdami IKT įrankiais,  sukurs savo šalių pristatymus remdamiesi susitartomis temomis ( kalba, muzika, literatūra, sportas, gamta, maistas); savo pristatymais dalinsis Twinspace erdvėje, komentuos kitų šalių pristatymus ir galiausiai sukurs elektroninę knygą apie savo šalį, kurią pristatys mokyklos bendruomenei. Projekto pradžia – 2019/2020 mokslo metų pradžia.

      Projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų užsienio kalbų mokymąsi ir skaitmeninį raštingumą, ugdyti mokinių ir mokytojų tarpkultūrinius komunikavimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo gebėjimus, organizacinius ir laiko planavimo įgūdžius.

       Tikimės, kad mūsų „eTwinning“ projektas paskatins mūsų mokyklos mokinius ir mokytojus įsitraukti į projektinę veiklą Europos kontekste. Žiūrėti toliau

 Anglų kalbos viktorina

56605045_662063464248966_1952645548993413120_nBalandžio 10 dieną 2 klasės mokinių komanda dalyvavo rajono anglų kalbos varžytuvėse ,,I can do it“, 3-4 klasių mokinių komanda – viktorinoje “English is Fun”. Mokiniai atliko užduotis, kurios buvo parengtos pagal programą, gebėjimus ir amžių. Vaikai puikiai praleido laiką, bendravo su kitų mokyklų komandomis. Džiaugiamės 3-4 klasių mokinių Adrianos Antonovos, Rugilės Kriukelytės, Brigitos Kligytės, Urtės Galimovaitės ir Faustos Vasiliauskaitės pasiekimais ir sveikiname 2 klasės mokinių komandą, iškovojusią 1-ąją vietą: Ugnę Kepalaitę, Aleksą Tomaško, Gabiją Markovaitę, Vakarį Subatą ir Tajų Skrandauską. Žiūrėti toliau

 

Lietuvos narystės NATO metinės

btrMinint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines, kovo 29 d. mokykloje viešėjo buvęs mūsų mokyklos auklėtinis Lietuvos kariuomenės atsargos pulkininkas leitenantas Valdas Gegelevičius. Jis apžvelgė NATO vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje, papasakojo apie savo asmeninę patirtį dalyvaujant įvairiose NATO misijose Lietuvoje ir už jos ribų. Susitikimo pabaigoje mokiniai apibėrė svečią daugybe klausimų, į kuriuos jis vos spėjo atsakinėti.

 

 

Užsienio kalbų dailyraščio konkursas

1Kovo 21 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko užsienio kalbų dailyraščio konkursas, kuriame aktyviai dalyvavo 5-8 klasių mokiniai. Net 40 dalyvių stengėsi kuo dailiau ir taisyklingiau nurašyti tekstus anglų, vokiečių ir rusų kalbomis.  Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje yra tiek daug gražiai rašančių mokinių. 

Tekstą anglų kalba gražiausiai nurašė Indrė Prakapavičiūtė, 8b kl. (1 vieta), Radvilė Judickaitė,  6a kl.(2 vieta), Vitalija Valainytė, 6b kl. (2 vieta), Asta Maračinskaitė, 7a kl. (3 vieta) , Liudmila Belova, 8a kl. (3 vieta).

Rusų kalbos tekstą gražiausiai nurašė Gabija Kepalaitė, 6b kl. (1 vieta), Altėja Pipinytė,  6a kl. (2 vieta), Samanta Tomaško, 8b  kl. (2 vieta), Tijus Aleinikovas, 7b kl. (3 vieta), Vakarė Giedraitytė, 7b kl. (3 vieta), Matas Eversonas,  6a kl. (3 vieta).

Vokiečių kalbos tekstą  gražiausiai nurašė Monika Kairytė, 8a kl. (1 vieta), Smiltė Vaikutytė,  6a kl. (2 vieta), Aneta Soltanaitė,  6b kl. (2 vieta) ir Aurėja Streikutė, 6b kl. (3 vieta).

Visi konkurso dalyviai gaus prizus užsienio kalbų mokytojų organizuojamos Europos dienos metu gegužės mėnesį. Žiūrėti toliau

Užsienio kalbų mokytojos

“ŽINAU.MOKU.GALIU.”

1Šių metų kovo 18 d. vyko žaidimo “ŽINAU.MOKU.GALIU.” 4 etapas, kurio tema “Rokiškio kraštas”. Kova buvo išties atkakli, nugalėtojui išsiaiškinti prireikė net pratęsimo. Nugalėtoja tapo komanda “Tetos su prielipa”, kurią nuoširdžiai sveikiname! Žiūrėti toliau

 

 

 

 

Tylia akcija paminėta Žemės diena

?Veiklių mokinių klubas kovo 20-os dienos rytą mokykloje visus pasitiko laikydami rankose plakatus, kuriuose buvo užrašyti  šūkiai, raginantys saugoti Žemę ir jos išteklius. Taip simboliškai tylia akcija paminėta Žemės diena.  Mokiniai skatino atkreipti dėmesį į mūsų planetą – plakatuose buvo raginama neteršti jos įvairiomis šiukšlėmis, stabdyti klimato kaitą. Prie mokyklos buvo iškelta Žemės vėliava.

 

VMK

Išrinkti skambiausi, keisčiausi ir šiurpiausi vietovardžiai

foto2019-ieji paskelbti vietovardžių metais. Respublikoje vyks įvairūs renginiai, kurių metu bus akcentuojama vietovardžių svarba, gyvenamųjų vietų vardų reikšmė puoselėjant ryšius su protėvių žeme. Taip bus parodoma senuosiuose kaimuose glūdinti istorinė, kultūrinė ir kita svarbi informacija, saugotina kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalis. 

Mūsų mokykloje minint kalbų dienas buvo organizuojami skambiausio, keisčiausio ir šiurpiausio vietovardžio rinkimai. Mokiniams buvo vedamos lietuvių kalbos pamokos apie vietovardžių kilmę. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad skambiausiais rajono vietovardžiais išrinkti Bajorai, Čedasai ir Meldučiai. Balsavusieji čia ko gero daugiausia įrašė savo gimtuosius kaimus. Smagu, kad mylima gimtoji vieta.

Keisčiausiais  rajono vietovardžiais išrinkti Agurkiškiai, Vištagerklis, Papiškiai. Šiurpiausiais -Gyviai, Pakapė, Kraupiai. Dalis šių kaimų, deja, yra nykstantys. Prie keisčiausių vietovardžių buvo minėti  Paįvodžys, Kirmėliškis, Knysa, Paplimbalė, Razlivka. O štai Papiškius vieni priskyrė prie skambiausių, kiti – prie keisčiausių, o dar kiti – prie šiurpiausių…

Lituanistės dėkoja visai mokyklos bendruomenei, aktyviai dalyvavusiai renkant rajono išskirtinius vietovardžius. Žiūrėti toliau

Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Mikulienė

 

Sveikatiados naujienos iš Kriaunų skyriaus
 .
 20190228_112636Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Kriaunų pradinio ugdymo skyriaus 1,3 klasės mokiniai  kartu su mokytoja Rima Pivoriūniene priimė Sveikatiados iššūkį .Susipažino su įvairiais vaisiais parduotuvėje, pirko pagal susidarytą  sąrašą. Svėrė , aiškinosi kiek ir kokių vaisių gali  sudaryti 400g.   Po to gamino 2 patiekalus iš vaisių : vaisių vėrinukus ir vaisių palmes. Buvo skanu ir smagu ! Žiūrėti toliau

Eilės vaikystei ir Lietuvai

?Kasmet kovo mėnesį mokinius sukviečia tradicinis rajono pradinių klasių mokinių konkursas ,,Eilės vaikystei ir Lietuvai“. Smagu, jog mokyklos  konkurse  dalyvavo  didelis būrys poezijos mylėtojų – po keletą geriausiai klasėse pasirodžiusių  mokinių.

Komisijos nariai geriausiais skaitovais paskelbė 1a klasės mokinę Eglę Rudnickaitę, 3a klasės mokinę Adrianą Antonovą ir 3b klasės mokinę Liepą Ulevičiūtę. Visi dalyviai apdovanoti padėkomis, o nugalėtojai kovo 19 dieną dalyvaus rajoniniame konkurse.

Pasitinkant Kovo – 11 ąją

1Rokiškio Senamiesčio progimnazijos bendruomenė  Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos  išvakarėse  netradiciškai šventė laisvę ir džiaugėsi savo mokinių laimėjimais. Dieną pradėję Lietuvos Respublikos himnu – Vinco Kudirkos „Tautiška giesme“, mokiniai, padedami auklėtojų, gamino trijų spalvų paukščius, kurie vėliau nutūpė ant mokyklos fojė langų.  Vėliau mokiniai, mokytojai ir progimnazijos svečiai rinkosi į aktų salę, kur vyko pilietiškumo pamoka. Ją pradėjęs istorijos mokytojas Raimondas Nagelė priminė, kad pilietiškumo mokomės kiekvieną dieną atlikdami savo pareigas, todėl turime kuo pasidžiaugti. Mūsų pasiekimai ir pergalės yra pilietiškumo įrodymas.

Renginyje – atviroje pilietiškumo pamokoje – kalbėjo ne tik progimnazijos mokinių taryba, mokytojai, bet ir  svečiai iš Rokiškio rajono savivaldybės.  Su mokiniais diskutuota apie ugdymąsi, žmogaus formavimąsi, džiaugtasi jaunimu, vis dažniau nustebinančiu drąsiomis idėjomis ir netradicinėmis iniciatyvomis. Supratome, kad laisvę – pačią brangiausią dovaną, kurią Kovo 11-ąją  išsikovojo visa tauta, kiekvienas galime paliudyti nesavanaudiška pagalba artimui, gerai atlikta kasdiene pareiga mokykloje ar savo šeimoje, visur, kur esame. Kiekvieno mūsų veikla bendruomenei yra asmeninė pergalė.

Pamokoje buvo pasveikinta mūsų progimnazijos mergaičių komanda – Penktojo LTeam olimpinio žiemos festivalio Lietuvos moksleivių žaidynių kvadrato varžybų respublikinio turo I-osios vietos laimėtoja. Rokiškio savivaldybės padėkas ir asmenines dovanėles gavo mokinės Viltei Balčiūnaitei, Kamilei Dabregaitei, Smiltei Dainytei, Viltei Eidukaitei, Orintai Navikaitei, Austėjai Panikauskaitei, Altėjai Pipinytei, Aurėjai Streikutei, Gabijai Šileikaitei, Dovilei Vaičionytei, Smiltei Vaikutytei bei šios komandos treneriai Valdas Savickas ir Remigijus Beconis.

Pamoką tęsė progimnazijos direktorė Saulė Kazinavičienė. Mokyklos vadovė džiaugėsi 7b klasės pilietišku nusiteikimu gražinti mokyklos erdves ir rodyti asmens tapatumo progimnazijai pavyzdį – išdidžiai dėvėti uniformą. Paskatinusi visus sekti pilietiškais septintokais, direktorė 7b klasei ir jos auklėtojai Inai Nagelei įteikė Padėką. Mokyklos bendruomenei direktorė linkėjo ne tik naujų laimėjimų, bet ir įdomių iniciatyvų, aktyvumo, bendravimo ir bendradarbiavimo, taigi veiklų, kurios ugdo pilietiškumą ir demokratinio gyvenimo įgūdžius.

Po pilietiškumo pamokos vyko netradicinė pažintis su Lietuvos istorija – „Laikmečių inscenizacijos“. 5b kl. bandė atkartoti, kaip buvo pasirašytas garsusis Nepriklausomybės Aktas. Su nepriklausomybės laikotarpio kovomis supažindino 6a klasė. 7a priminė, kad Lietuvos valstybę garsino ne tik kariai savanoriai, bet ir Amerikos lietuviai.  Mokiniai inscenizavo Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą.  1939 -1940 metais Lietuva, kaip ir daugelis Europos valstybių, išgyveno  neramius laikus. Apie juos papasakojo 6b klasė.  Tai, kad prasidėjus antrajai sovietų okupacijai tauta nutarė priešintis,  akcentavo 8b klasė.  Tūkstančiai vyrų pasiėmę ginklus išėjo į miškus. 1988-taisiais  metais Lietuvą išjudino Sąjūdžio banga. Tą laikotarpį  5a klasė perteikė inscenizuodama Baltijos kelią.  Apie šiurpiuosius 1991-ųjų Sausio 13-tosios įvykius jautriai priminė 7b klasė. Į sceną skambant graudžiai muzikai vienas po kito buvo įnešami žuvusiųjų didvyrių portretai. Šiandien Lietuva  laisva, nepriklausoma valstybė ir Europos tautų šeimoje. Tuo  scenoje džiaugėsi  8a klasė.  Prasmingą renginį užbaigė visi mokiniai nuotaikingai traukdami „Lai skamba dainos“. Žiūrėti toliau

8b klasės mokinės Viktorija Sebeženkova, Justė Kavaliauskaitė ir VMK

Kaziuko mugė

IMG_0483Kovo 4-ją pradinukai visus sukvietė į tradicinę Kaziuko mugę .  Renginį pradėjo  didžiulė  šeimyna -,,Mažųjų artistų studija“, vadovaujama Rasos Kvedarienės.  Jie, pritrūkę  daugelio maisto produktų ir buityje naudojamų daiktų,  pasikinkė arkliuką ir išsiruošė į Kaziuko turgų. Privažiuodami prie kiekvienos pardavėjų grupelės , jie ,,nusipirko“  gaidį ir vištą (PUG vaikučiai sudainavo ,,Du gaideliai“), siūlų (1a klasės mokiniai pažaidė žaidimą ,,Siūlai siūlai, susivykit…“), audinių (1b klasės mokiniai pašoko ,,Audėjėlę“), miltų (2a klasės mokinių žaidimas), bulvių (2b klasės mokiniai  sušoko ,,Verdu bulvienę“),   vaisių (3a klasės mokiniai padainavo dainelę apie vaisius), medaus (3b klasės šokis ,,Bitute pilkoji“), dūdelę (4a klasės daina, pritariant smuikininkėms Liepai Rudnickaitei ir Viltei Matiukaitei, ,,Šalia kelio vieškelėlio…“) ir batus (4b klasės žaidimas ,,Šiaudų batai“).

Po būrelio pasirodymo prasidėjo prekyba. Stalai ir suolai ,,lūžo“ nuo įvairiausių prekių.  Kaip visada, dominavo  saldumynai, bet buvo ir mezginių, nėrinių, įvairių rankdarbių. Smagu, kad netrūko pirkėjų, todėl turgaus pabaigoje liko vos keletas neišpirktų prekių. Žiūrėti toliau

Užgavėnės ir Kaziuko mugė

1Kovo pradžia šiemet ypatinga. Mokykloje smagiai paminėtos Užgavėnės. Jos beveik sutapo su  Kaziuko muge. Taigi – mokykloje organizuota  dviguba šventė. Visi linksmi po keturių pamokų skubėjo į fojė. Čia skambėjo muzika, šurmuliavo  mokiniai ir mokytojai. Prasidėjo prekyba. Ant stalų buvo galima pamatyti  dirbinių iš medžio – visus žavėjo penktokų pagaminti inkilėliai (pats laikas juos iškelti sugrįžtantiems  giesmininkams ), septintokė Austėja ne vienam įsiūlė  raštuotas pirštines (ateis kita žiema).Tačiau daugiausia jaunieji prekybininkai viliojo skanumynais:  keksiukais, vafliais su karamele ir be jos, sausainiais ir kitais kepiniais. Buvo čia pat gaminama ir saldžioji vata. Laimingi buvo tie, kurie sėkmingai išpardavė savo gaminius. Tačiau  neliūdėjo ir tie, kuriems ne viską pavyko išparduoti, – likučiais pavaišino draugus. Svarbiausia – gera nuotaika. Ši šventė – tikras pavasario pranašas.

Čia pat  kampe stovėjo pasipūtusi Morė (jos laukė liūdnas likimas). Su ja bus „išvaromas“ susikaupęs blogis, kartu ir įkyrėjusi žiema. Fojė viduryje linksmai šoko poros – juk Užgavėnės. Tai  sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis –  paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventėje visi vaišinti  blynais. Būryje sukiojosi Kanapinis ir Lašininis. Jis vaizduoja sotumą, persivalgymą. Kanapinis – liesas, apdriskęs, nuspurusiais ūsais. Jis su Lašininiu stojo į kovą ir grūmėsi,  kol galiausiai  nugalėjo. Visa tai simbolizavo nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su  pavasariu. Kanapiniui nugalėjus Morė visų buvo palydėta į lauką ir sudeginta. Taigi – triumfuoja pavasaris ir gera nuotaika.Žiūrėti toliau

VMK

Talentų konkursas „Jaunieji deimančiukai“

1Kovo 1 dieną progimnazije vyko talentų konkursas „Jaunieji deimančiukai“. Mokiniai varžėsi meno, muzikos, dainavimo ir šokio kategorijose. Meno kategorijoje talentingiausia išrinkta 6a klasės mokinė Aistė Deveikytė, muzikos – 7a klasės mokinė Viltė Blažytė, dainavimo – 7a klasės mokinė Ūla Ševekovaitė, šokio – 7b klasės mokinė Gabija Zavarskytė. 
Labai džiaugiamės kūrybingų mokinių gausa ir linkime sėkmės toliau tobulinant savo talentus. Žiūrėti toliau

 

 

 

Laibgalių darželyje šurmuliavo Kaziuko mugė

20190301_150850Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Laibgalių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus darželinukai  sukvietė savo tėvelius, sesutes, broliukus, močiutes ir senelius į Kaziuko mugę. Svečiai iš anksto buvo informuoti, jog už galimybę įsigyti pačių vaikų pagamintą darbelį jie turės galimybę atsilyginti ne pinigais, o vaikų labai mėgstama ,,saldžia valiuta“-saldainukais.  Vaikučiai kartu su auklėtojomis Vita Norvaišiene, Lina Kulikauskaite- Šeškuviene , auklėtojų padėjėja Sigita Daudžvardiene ir meninio ugdymo mokytoja Gražina Kepeniene paruošė smagią šventinę programą, į kurią įpynė daineles ir šokius, pajuokavimus  apie įvairius lietuvių liaudies amatus bei turgaus papročius. Linksma programa pradžiugino vaikučių šeimų narius, todėl  po programos ,,turgelyje“ visi darbeliai buvo ,,išpirkti „ nedelsiant.  Visi – ir pirkėjai, ir pardavėjai- po turgelio  savaitgalio poilsio išsiskirstė labai patenkinti. Žiūrėti toliau

 Švenčiame Lietuvos gimtadienį

IMG_0443Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokiniai Vasario 16-ją pasitiko šventiškai. Mokykloje vyko netradicinio ugdymo veikla. Pradėję dieną Lietuvos himnu ir direktorės Saulės Kazinavičienės sveikinimo žodžiu, mokiniai išsiskirstė į klases rašyti dailyraščio – tekstų apie Lietuvą ir Juozą Tumą- Vaižgantą. Po to vyko viktorina, kurios metu mokiniai ,,keliavo“ iš klasės į klasę, kur atliko  įvairias užduotis: sprendė kryžiažodžius, tyrinėjo Lietuvos žemėlapį, dėliojo dėliones, atsakinėjo į pateiktus klausimus apie Lietuvą.  Pasibaigus viktorinai, vėl visi susirinko į salę, kur buvo pagerbti šachmatų, kvadrato ir slidinėjimo komandų nariai – Lietuvos respublikinių varžybų prizininkai. Visos klasės skyrė po dainą Tėvynei. Šventės finale visi  vaikai , linksmai mojuodami   trispalviais balionais,  sušoko nuotaikingą šokį Lietuvai.

 

Pažintis su etnografine ekspozicija

 17a klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja N . Mikuliene lankėsi Kriaunose. Čia esančiame muziejuje mokinai apžiūrėjo etnografijos ekspoziciją. Per literatūros pamokas septintokai nagrinėjo liaudies dainas. Jose atsiskleidžia protėvių tradicijos, kultūra. Kelionė į etnografijos muziejų buvo šių pamokų tąsa. Kriaunų ekspozicijoje gausu įvairių to krašto amatininkų (stalių, kalvių, audėjų, žvejų) darbo įrankių ir gaminių. Ypač įdomūs ir vertingi kaimo išradėjų gaminiai: mašinos linų sėmenims malti ir sėmenų aliejui spausti, kojomis minamos kalvio dumplės, kopūstų pjaustymo ir obuolių sulčių spaudimo mašina ir dar daug kitų. Muziejuje įrengtas XX a. pradžios kaimo trobos interjeras. Mokiniai dalyvavo ir edukacijoje. Muziejaus šeimininkė papasakojo apie senuosius apšvietimo prietaisus, mokiniai pasigamino senovines vaško žvakes. Kelionė buvo įdomi ir prasminga. Žiūrėti toliau

 

Suomijos ir LUMA centro organizuotas projektas „StarT 2018-2019″.

Jau antri metai Rokiškio Senamiesčio pradinukai , vadovaujami  pradinių klasių mokytojos Loretos Baravickienės, dalyvauja Suomijos ir LUMA centro organizuotame projekte „StarT 2018-2019″. Šiais metais buvo pasirinkta gamtos mokslų sritis tema „Nuo gilės iki ąžuolo”. Vaikai iš rastos gilės išaugino ąžuoliukų daigus, tyrinėjo dirvožemį, rinko informaciją apie medžius, o mokyklos kieme pasodino du ąžuoliukus, kurie užregistruoti iniciatyvoje „Milijonas ąžuolų Lietuvai”.
Projekto filmukas Žiūrėti toliau
Projekto dienoraštis Žiūrėti toliau

 Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų slidinėjime – prizininkai !

 1Mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių komanda dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų slidinėjimo slidėmis finalinėse varžybose, vykusiose vasario 1 dieną  Druskininkų Snow arenoje. Šias žaidynes kiekvienais metais organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Mokyklos komanda: 4a klasės mokinė Luknė Gabrielė Galvydytė, 3a klasės mokiniai Rugilė Kriukelytė, Gabija Deksnytė, Kornelijus Danys, Lukas Kazanavičius ir Orestas Zolba, vadovaujami mokytojos Rasos Kvedarienės, pirmą kartą dalyvavo šios sporto šakos varžybose ir rungėsi su įvairių Lietuvos mokyklų pradinukų komandomis. Lenktyniaujama buvo slalomo milžino rungtyje. Slalomas- nusileidimas slidėmis nuo kalno specialia vingiuota trasa su kontroliniais vartais. Nugalėtojai nustatomi pagal trasos įveikimo laiką.   Sėkmė nenusigręžė – mergaičių komanda tapo trečiosios vietos laimėtoja. Apdovanojimų ceremonijoje visus dalyvius sveikino ir prizininkams apdovanojimus teikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Trečiąją vietą laimėjusios Senamiesčio progimnazijos mergaitės parsivežė medalius, taurę, diplomus. Be to, komanda dovanų gavo kamuolius. Berniukai nelaimėjo prizinės vietos, bet pasirodė gerai – iškovojo nemažai taškų bendrai mokyklos įskaitai. Geriausią laiką iš rokiškėnų parodė Kornelijus Danys.

     Komandą į varžybas lydėjusi mokytoja Rasa Kvedarienė labai džiaugiasi rezultatais. Komandoje buvo vaikų, kurie ant kalnų slidžių stovėjo tik antrą kartą gyvenime, bet neišsigando nei stačios nuokalnės, nei ilgos trasos. Mokytoja tikisi, kad ir kitais metais pavyks suburti pajėgią komandą varžyboms, o  mokiniai dar labiau susidomės žiemos sporto teikiamais malonumais. Žiūrėti toliau

Respublikiniame kvadrato finale- trečioji vieta!

cof

Respublikinės pradinių klasių mokinių kvadrato finalinės rungtynės vyko Vilniaus Sietuvos progimnazijoje. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos komanda, vadovaujama kūno kultūros mokytojų Remigijaus Beconio ir Valdo Savicko, iškovojo trečiąją vietą. Dėkojame žaidėjams ir treneriams!

 

 

 

 

 

Pasaulinė sniego diena

IMG_20190118_130725Sausio 20-ta Pasaulinė sniego diena. Veiklių mokinių klubo iniciatyva  progimnazijoje buvo surengta Sniego šventė. Penktadienį po pamokų mokyklos kieme šurmuliavo 5-8 klasių mokiniai. Diena smagiai popietei pasitaikė tiesiog puiki – saulėta, veidelius kuteno malonus šaltukas. Gal tik buvo šiek tiek gaila, kad sniegas nelipo. Todėl sniego senius teko nulipdyti gulinčius. Kiekviena klasė stengėsi padaryti savo senį kuo gražesnį, kai kas net šaliko nuo kaklo nepagailėjo. O po to šalia kūrinio dar vyko fotosesija. Kitoje rungtyje teko išbandyti savo miklumą – reikėjo kuo daugiau gniūžčių pataikyti į sustatytus kūgius. Čia nepralenkiami buvo 7b klasės mokiniai. Didžiausia intriga – kas suras paslėptą ir užkoduotą lobį? Sumaniausia pasirodė 8a komanda. Sniego šventėje nuskriaustų nebuvo – visi džiaugėsi žiemos malonumais, niekas nesušalo, nebent  šiek tiek sušlapo, nes smagu buvo pasivolioti. O ne vienam labai rūpėjo draugui  už kaklo užmesti puraus sniego. Niekas dėl to nepyko. Namo visi skirstėsi linksmai nusiteikę. Žiūrėti toliau

VMK

Popietė penktokams

Kalėdinis angelas, vedinas stirną

Ateina per sniegą-ledėja ir tirpsta

Viduržiemio eglės, o polaidžio upė

Jau semia krantus, vėl klampiu ir klaidžiu

Taku į vaikystę, į šventąją naktį,

Kur spindi Beatliejaus žvaigždė į vienatinį

Aptirpusį langą-prasideda metai,

Ir eglės jau žalią šešėlį tau meta.

J. Vaičiūnaitė

Progimnazijos bibliotekoje gruodžio 19d. tikybos mokytojos Nijolė Matiukienė ir Aldona Juškevičienė bei muzikos mokytoja Raimonda Kolyčienė surengė popietę penktokams „Kalėdų belaukiant“.

Renginio metu skambėjo 6 – 8 klasių mokinių atliekamos giesmės, pasakojimai apie kalėdinės eglutės atsiradimą.

Renginio pabaigoje vyko viktorina „ Ką žinai apie kalėdų eglutę“. Žiūrėti toliau

Sausio 13-osios dienos minėjimas mokykloje
1Laisvės gynėjų dienos paminėjimas mūsų mokykloje prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija”, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti. Akcijos tikslas – prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti žuvusius kovoje už laisvę. Šią dieną visi gimnazijos mokiniai, mokytojai segėjo neužmirštuolės žiedą, kuris simbolizuoja kolektyvinę mūsų tautos atmintį apie lemtingus Lietuvos valstybės istorijos įvykius.Žiūrėti toliau

Sausio 11-ta Tarptautinė AČIŪ diena

Sausio 11-ta Tarptautinė AČIŪ diena. Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva siekiama atkreipti žmonių dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai. Jie sušildo kiekvieną, padeda užmegzti artimesnį ryšį, parodo žmogaus kultūrą. Veiklių mokinių klubas mokykloje organizavo  akciją ir visus kvietė į fojė užrašyti kuo daugiau padėkos žodžių aplinkiniams, artimiesiems. Mokiniai ant spalvotų obuoliukų užrašė daugybę AČIŪ mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams, draugams. Mokiniams dėkojo mokytojai.  „Ačiū“ – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba.

VMK

Žiemos pasaka

IMG_0147Paskutinę dieną prieš žiemos atostogas pradinių klasių mokiniams vyko netradicinės pamokos. Pasitinkant artėjančias šventes visa mokyklos bendruomenė dalyvavo renginyje „Žiemos pasaka“. Mažųjų artistų studijos ir Jaunųjų dainorėlių būrelio vaikai ieškojo piktosios fėjos užburtų stebuklingų daiktų. Jiems padėjo visų klasių mokiniai, pasivertę indėnais, geniais, bitutėmis, pelytėmis, besmegeniais, kiškučiais ir kitais pasakų veikėjais. Vieni dainavo, kiti šoko. Kai visi stebuklingi daiktai buvo surasti, salė nušvito šventinėmis lemputėmis, o vaikų pasveikinti atėjo Kalėdų senelis. Šventė baigėsi bendrai sudainuota nuotaikinga daina. Žiūrėti toliau

Kalėdinė savaitė

DSC_0321Tradiciškai prieš šventes mokykloje organizuojama kalėdinių renginių savaitė.  Dar gerokai prieš ją progimnazijos mokiniai, vadovaujami informatikos mokytojos Sonatos Grigaliūnienės, ėmė kurti atvirukus. Tad šventiniai renginiai ir prasidėjo kalėdinių atvirukų ekspozicija bibliotekoje.  Parodos lankytojai buvo  maloniai nustebinti mokinių kūrybiškumu. Atvirukai žavėjo spalvomis ir vaizdais.  Antrąją savaitės dieną pradėjo veikti kalėdinių sveikinimų paštas.  Savaitės viduryje per pertraukas buvo galima paskanauti mokinių ruoštų gardėsių  – aktų salėje veikė kepinių mugė.  Ketvirtadienį gimnazistai pasiūlė organizuoti filmų vakarą. Tad visi kartu žiūrėjome „Kaip išgelbėti Kalėdas“ . Penktadienis  –  smagiausia diena:  kalėdiniai pasirodymai bei šventinė diskoteka. Karnavalo pradžioje posmais ir Austėjos atliekama smuiko melodija visus pasveikinome su artėjančiomis šventėmis.  Scenoje stebėjome linksmas filmų interpretacijas. Mokyklos direktorė Saulė Kazinavičienė visiems palinkėjo gražių švenčių, o klasėms įteikė  po šakotį. Kupini geros nuotaikos pasitikome šventes ir atostogas. Žiūrėti toliau

VMK

Išskirtinės futbolo varžybos Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje

20181219_1912592018m. gruodžio 19 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos sporto salėje vyko išskirtinės, 5-8 klasių mokinių ir jų tėvelių futbolo varžybos. Tokios varžybos, kai vaikai žaidė prieš tėvelius, progimnazijoje buvo rengiamos pirmą kartą.

 

 

 

 

Kalėdų atviruko konkursas

DSCF0249Rokiškio Krašto muziejuje vyko Kalėdų atviruko konkursas, kuriame galėjo dalyvauti ir savo darbus atsiųsti mūsų rajono mokiniai.

Sulaukta beveik pusantro šimto atvirukų. Daugiausia jų atsiuntė patys jauniausi mokinukai, o mažiausiai – 12 atvirukų – sulaukta iš pačių vyriausiųjų.

Komisija atrinko 15 pačių gražiausių atvirukų. Tarp jų pateko neformaliojo švietimo būrelio „Kūrybinės dirbtuvėlės” 4b klasės mokinio Augusto Bunevičiaus  ir 3 a klasės mokinės Evelinos Meilutės darbeliai. Visi atvirukai eksponuojami Kalėdų pašto namelyje. Nominuoti vaikai gavo padėkas, kalendorius ir dalyvavo edukacinėje programoje „Senovė žalvariu prabyla”, kur nusikaldino žalvarinius papuošalus.  Žiūrėti toliau

 

„Žinau, moku, galiu“

dav

2018 m. gruodžio 14 d. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko žaidimo „Žinau, moku, galiu“ pirmasis žaidimas (etapas), kuriame dalyvavo  penktų-aštuntų klasių komandos. Penktokų komanda pasivadino „Einšteinai“, šeštokų – „Moksliukai“, septintokai surinko dvi komandas, kurios pasivadino „Tetos su prielipa“ ir „Rupūs miltai“, aštuntokai pasirinko pavadinimą „Niutonai“. Jau komandų pavadinimai žadėjo, jog laukia įdomi ir bekompromisė kova. Lūkesčiai pasitvirtino su kaupu.

Pirmąjį žaidimą, kurio tema buvo „Kalėdos“ sudarė trys turai. Kova buvo įtempta ir atkakli. Joje sėkmė lydėjo komandą „Tetos su prielipa“, kuri, susumavus rezultatus, užėmė pirmąją vietą. Antrą-trečią vietas pasidalijo „Niutonai“ ir „Moksliukai“.

Iš viso numatyti šeši etapai, po kurių bus susumuoti praeitų etapų rezultatai ir paaiškės viso žaidimo nugalėtojai. Antrasis žaidimo etapas vyks 2019 m. sausio 11 d. Jau paskelbta tema – „Sportas“.

Sėkmės komandoms tolesnėse kovose! Žiūrėti toliau

Slidinėjimo pamoka Druskininkų SNOW arenoje

1Spalio 22 – 26 dienomis pradinių klasių mokiniai dalyvavo Olimpinėje savaitėje, kurią organizavo Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Projekto tikslas – padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip linksmą ir naudingą veiklą.

3a klasės mokiniai laimėjo vieną iš pagrindinių olimpinės savaitės prizų – sporto šakos treniruotę. Gruodžio 10 dieną jie, kartu su savo mokytoja Rasa Kvedariene, vyko į Druskininkų Snow areną, kur dalyvavo dviejų valandų slidinėjimo pamokoje. Padedami instruktorių trečiokai mokėsi slidėmis leistis nuo kalno. Pamoka visiems labai patiko. Mokiniai grįžo pilni gerų įspūdžių ir noro išmokti dar geriau slidinėti. Žiūrėti toliau

Zonoje- pirmieji!

20181215_134937Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokinių komanda , iškovojusi pirmąją vietą rajono mokyklų tarpe, šeštadienį, gruodžio 16 d., dalyvavo zoninėse varžybose Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Nurungę Panevėžio, Biržų ir Švenčionėlių rajonų pradinukus, mūsų sportininkai, vadovaujami trenerių Remigijaus Beconio ir Valdo Savicko, iškovojo pirmąją vietą ir vasario mėnesį Druskininkuose rungsis dėl  respublikinio prizo.

 

 

 

Adventinė popietė

SONY DSCIr šitos šilumos lyg duonos atsilauškim.

Ir būsim sotesni, ir būsim geresni.

Gruodžio 12 d. mokykloje vyko adventinė popietė. Visos klasės pynė advento vainikus. Juos iškilmingai padėdami kiekvienos klasės mokiniai visiems susirinkusiems išsakė palinkėjimus artėjančių švenčių proga. Buvo linkima gražių, jaukių ir šiltų artėjančių švenčių. 6b klasės literatai, vadovaujami mokytojos Ž.Semaškienės, paruošė adventinę kompoziciją: skambėjo kanklių muzika, eilės, skaitovai supažindino su šio laikotarpio tradicijomis. Vėliau mokiniai iš padarytų vainikų sudėliojo vieną bendrą didelį vainiką aplink 4 žvakes. Mokykloje išties padvelkė Kalėdų laukimo nuotaika. Žiūrėti toliau

 Viktorija Pilibaitytė, VMK narė

Tarptautinė antikorupcijos diena

1Gruodžio 10-14 dienomis progimnazijoje vyko integruotos istorijos, etikos ir tikybos pamokos, skirtos Tarptautinei antikorupcijos dienai. Mokiniai diskutavo apie korupciją, kūrė piešinius antikorupcine tema. Žiūrėti toliau

 

 

 

 

 

 

Adventinis rytmetys

1Gruodžio 11 dieną pradinių klasių mokiniai susirinko į adventinį rytmetį, kurį organizavo tikybos mokytoja Ilona Narkevičienė ir muzikos mokytoja Aušra Kežutienė. Visi kartu prisiminėme, ką simbolizuoja keturios advento vainiko žvakės, papuošėme eglutę, apžiūrėjome prakartėlę. Mokiniai ne tik atliko adventinius šokius, ratelius, dainas ir žaidimus, bet galėjo pabandyti atlikti darbus bei išbandyti įvairiausius burtus, kurie senovėje buvo labai populiarūs. Žiūrėti toliau

 

Respublikinė konferencija Šiauliuose

12018 m. lapkričio 29 d. respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų 5-10 klasių mokinių konferencijoje „Sėkmingų žmonių karjeros kelias“ pranešimus pristatė mūsų progimnazijos 7b kl. mokinė Joana Čistekova ir 8a kl. mokinė Angelė Stonytė. Parengti pranešimą apie  Lietuvos Vyriausiojo Senelio Kalėdos- Arvydo Bagdono karjeros kelią mokinėms  padėjo specialioji pedagogė Liudmila Pečiūrienė.  Konferencija vyko Šiaulių logopedinėje mokykloje. Mokinės ne tik įgijo neįkainojamos patirties, bet ir buvo apdovanotos padėkos raštais bei saldžiais prizais.

Šiauliai – unikalių muziejų miestas. Po konferencijos mokiniai aplankė Šiaulių radijo ir televizijos muziejų. Ekspozicijoje rodomi seni, bet dar veikiantys gramofonai, muzikinės dėžutės, patefonai, radijo imtuvai, televizijos aparatūra, televizoriai.

Miestas garsėja dviračiais. Juk čia yra didžiausia dviračių gamykla Šiaurės Europoje! Tad nieko nuostabaus, jog  šiai transporto priemonei Šiauliuose yra skirtas muziejus. Beje, šis dviračių muziejus yra vienintelis toks visoje Lietuvoje! Tikrai buvo verta  apsilankyti jame. Žiūrėti toliau

 

Susitikimas su RRMT atstovais

DSCF83612018 metų lapkričio 13 d. mokykloje apsilankė RRMT (Rokiškio rajono moksleivių tarybos) naujai išrinktas prezidentas Jonas Trumpa su savo padėjėjais E. Mikalaičiūnu bei A. Pipiniu. Jie susitiko su gimnazijos bei progimnazijos aktyvu. Susitikimo metu J.Trumpa pristatė mokinių savivaldos struktūrą Lietuvoje bei rajone, priminė, kad RRMT vienija visas Rokiškio rajono mokyklas. Prezidentas domėjosi progimnazijoje naujai įsikūrusio VMK veikla. Aptartos galimos bendros veiklos kryptys.

Justė Kavaliauskaitė, VMK narė.

Draugo diena

1Lapkričio 29-ji- draugo diena. Tą dieną visi priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių  mokiniai  paminėjome linksmai- surengėme diskoteką. Kiekvienos klasės mokiniai išmoko šokį, kurį rodė kitų klasių draugams. Kadangi šokio judesius galima buvo stebėti ekrane, kartu šokti galėjo visi mokiniai. Smagu buvo pašokti su draugais! Žiūrėti toliau

 

 

Tolerancijos dieną – gerumo raktai

1Kaip ir kiekvieną lapkričio 16-ją, taip ir šiemet, minėjome tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – RAKTAS. Mokytojai su mokiniais diskutavo, kaip savyje surasti raktą, kuris padėtų ,,atrakinti“ kitų širdis, jog  galėtume geriau suprasti kitaip mąstančius, kitaip kalbančius, kitaip atrodančius. Po to, kai pažiūrėjo filmukus apie toleranciją, padiskutavo šia tema, kiekvienas pradinių klasių mokinys pasigamino savąjį ,,raktą“. Žiūrėti toliau

 

Informatikos ir informatinio mąstymo  konkursas „Bebras“

bebras1Š.m. lapkričio 5-16 dienomis vyko informatikos ir informatinio mąstymo  konkursas „Bebras“, kuriame dalyvavo ir mūsų progimnazijos moksleiviai. Rokiškio rajono savivaldybėje prizines vietas užėmė:

6 klasių grupėje

1 vieta  – Ernius Kazanavičius

2 vieta  –  Benas Baltrūnas

3 vieta  –  Augustas Šeškus

7 klasių grupėje

1 vieta  – Pijus Raugalė

3 vieta  –  Edvinas Petrulionis

8 klasių grupėje

1 vieta  – Kevinas Pocevičius

2 vieta  –  Monika Kairytė

3 vieta  –  Armantė Sakalaitė

Ačiū visiems dalyvavusiems, sėkmės kitais metais!

IT mokytoja Sonata

Respublikinis konkursas „Sveikatos skrynia”

edf

Lapkričio 15d.mūsų mokyklos 7a klasės „Deimančiukų“ komanda: Austėja, Asta, Pijus, Eivilė, komandos fotografas Elvinas ir mokytoja Jolanta  dalyvavo Vilniuje vykusiame Respublikiniame konkurse “Sveikatos skrynia”. Iš konkurso grįžo su dovanomis ir puikia nuotaika. 

 

 

 

 

 

 

 Projektas ,,Norim žinoti“

DSC_0926Lapkričio 9d. progimnazijos pagrindinio ugdymo padalinyje įvyko  priešpaskutinė projekto ,,Norim žinoti“ dalis – respublikinė konferencija apie verslumą, lyderystę, motyvacijos ugdymą.

Konferencijos  rėmėjai :

  • Projektą finansuoja ir remia Rokiškio rajono savivaldybė
  • Europos informacijos centras Lietuvoje
  • Akcinė bendrovė ,,Rokiškio Sūris“
  • Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras.

partneriai:

  • Rokiškio kultūros centras
  • Aleksandravėlės kaimo bendruomenė.

    Konferencijoje dalyvavo  svečiai  Rokiškio rajono vicemeras Stanislovas Dambrauskas ir Rokiškio rajono savivaldybės  švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis .                            

    Pranešimus skaitė :Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos   Socialinės Apsaugos  ir Darbo Ministerijos  Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Jaunimo užimtumo Rokiškio skyriaus vyresnioji  specialistė Jolita Raščiuvienė; Rokiškio rajono vietos veiklos grupės administravimo vadovė, viešųjų ryšių specialistė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė;  Startup Lithuania  startuolių  ekosistemos plėtros padalinio projektų vadovė  Simona Sarapaitė ;  UAB ,,Rokiškio Sirena“  vadovas , verslininkas   Simonas Tuska; VšĮ Jaunimo kelionės atstovė Justina Gulbinskienė

ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė Diana Guzienė.

       Konferencijos akimirkos  – nuotraukose. Žiūrėti toliau

 

Paminėjome Europos sveikos mitybos dieną

?

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai įsijungė į respublikinį Sveikatiados projektą. Lapkričio 8-ją- Europos sveikos mitybos dieną- pirmų -antrų klasių mokiniai darė bendrus kūrybinius darbelius klasėse, o 3-4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje. Buvo sudarytos mišrios dviejų klasių komandos, kurios  atsakinėjo į skirtingos vertės, o tuo pačiu ir sunkumo, klausimus apie sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną. Viktorinai užduotis parengė ir ją pravedė mokytoja Loreta Baravickienė. Žiūrėti toliau

 

 

 

 

VMK prezidento rinkimai

1

Lapkričio 8 dieną progimnazijoje vyko Veiklių mokinių klubo prezidento rinkimai. Juose varžėsi dvi kandidatės – septintokės Auksė Lapinskaitė ir Austėja Antonovaitė. Mergaitės organizavo ir priešrinkiminę agitaciją – mokiniams pristatė savo programą. Ketvirtadienį mokyklos biblioteka per ilgąsias pertraukas smagiai šurmuliavo – vyko slaptas balsavimas. Išreikšti savo valią galėjo progimnazistai ir jų mokytojai. Ta teise pasinaudojo didžioji dalis mokinių bei mokytojų. Progimnazijoje vykusius Veiklių mokinių klubo prezidento rinkimus laimėjo 7a klasės mokinė Austėja Antonovaitė. Sveikiname Austėją! Linkime energijos ir kūrybiškumo darbe!

 VMK

 

 

VMK prezidento rinkimai

DSCF8464Lapkričio 8 dieną progimnazijoje vyko Veiklių mokinių klubo prezidento rinkimai. Juose varžėsi dvi kandidatės – septintokės Auksė Lapinskaitė ir Austėja Antonovaitė. Mergaitės organizavo ir priešrinkiminę agitaciją – mokiniams pristatė savo programą. Ketvirtadienį mokyklos biblioteka per ilgąsias pertraukas smagiai šurmuliavo – vyko slaptas balsavimas. Išreikšti savo valią galėjo progimnazistai ir jų mokytojai. Ta teise pasinaudojo didžioji dalis mokinių bei mokytojų. Taigi – kas taps VMK prizidente? Žiūrėti toliau

Helovino savaitė mokykloje

DSCF8380Taip taip, kalbame būtent apie Helovino savaitę mokykloje. Nors pati šventė buvo paminėta spalio 26 dieną, tačiau mokiniai šurmuliavo visą savaitę. Juk reikėjo sukurti filmą arba smagią fotosesiją. Tad klasės rinkosi, kur tik sugalvojo: vieni šiurpių akimirkų patyrė mokyklos dirbtuvėse, kiti – klasėse, dar kiti mieste surado kokius griuvėsius, krūmokšnius ar net auklėtojos kieme lapais buvo užpilti. Reikėjo ir ypatingą grimą pasidaryti. Tad smagiausios buvo kūrybinės akimirkos. Šėliones reikėjo užfiksuoti – paruošti klasės helovininį stendą arba sumontuoti filmuką. Jų ir buvo sukurta daugiausia. Na, o penktadienį prieš atostogas per šeštą pamoką (tada jau visiems užsiėmimai baigti) progimnazijos mokiniai rinkosi mokyklos fojė. Čia naujojoje scenoje vyko filmų peržiūra. Renginį nuotaikingai pradėjo 7b klasės mergaitės savo sukurtu šokiu. Beje, pavaduotoja Bernadeta pastebėjo, kad būtent progimnazijos mokiniai pirmieji išbandė naujai įrengtą fojė sceną. Renginį vedė Gabija ir Pijus. Jie sakė, kad nuomonės dėl Helovino šventės Lietuvoje išsiskiria. Vieni teigia, kad tai ne mūsų šventė, amerikiečių pamėgta, ir nereikia jos įsileisti – turime savas tradicijas. Bet kiti gina – švenčių per daug nebūna, o jei dar smagu pašėlioti, tai kodėl gi nepasilinksminti? Nuotaiką kiek gadino stringanti aparatūra. Bet ką jau čia padarysi, visi filmai vis tiek buvo peržiūrėti. Šiurpo jie nesukėlė, daugiau juokino. Ir gerai. Juk tikrąją Helovino dvasią mokiniai tikriausiai pajuto filmuodamiesi. Po renginio visus (nebuvo tinginių – visos klasės pasiruošė) už kūrybingumą saldžiomis dovanėlėmis apdalino pavaduotoja Bernadeta. Ji pasveikino ir naujai įkurtą VMK, palinkėjo jiems būti iš tiesų aktyviems ir išradingiems. Gabija ir Pijus užbaigė renginį teigdami, kad gal ir netikime, jog egzistuoja dvasių pasaulis, bet į Heloviną ar panašias šventes reikia žiūrėti kaip į progą kurti, pasilinksminti, lavinti vaizduotę. Veiklių mokinių klubas dėkojo visiems už darbą. Žiūrėti toliau

Viktorina „Aš labai myliu Lietuvą”

1Spalio 25 d. Rokiškio krašto muziejuje vyko  Rokiškio rajono pradinių klasių mokinių viktorina „Aš labai myliu Lietuvą…“ ,skirta Lietuvos Konstitucijos dienai paminėti. Dalyvavo 10 mūsų rajono ir miesto mokyklų 3 – 4 klasių mokinių komandų. Viktorinos dalyviai atliko įvairias užduotis , susijusias su Lietuvos istorija, žymiomis vietomis ir žmonėmis. Visiems patiko spręsti kryžiažodį, dėlioti dėlionę, atpažinti senovinius rakandus, ieškoti Lietuvos žemėlapyje nurodytų vietų, prisiminti valstybines šventes, mūsų šaliai nusipelniusius žmones.

Visos komandos greitai ir gerai atliko užduotis. Puikiai pasirodė ir mūsų mokyklos pradinukų (juos ruošė mokytoja Loreta Baravickienė) bei Laibgalių skyriaus (mokytoja Birutė Šlikienė) komandos. O daugiausia taškų surinko ir nugalėtojais tapo Rokiškio mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ mokiniai.  Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis.

Renginį organizavo Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokytojos Laimutė Būgienė, Rasa Kvedarienė, Rima Jakubkienė, Edita Rudėnienė, Rokiškio švietimo centras ir Rokiškio krašto muziejus. Žiūrėti toliau

Laibgalių skyriaus mokiniai šventė Heloviną

44956626_2154063794625673_336586992030580736_oGana nuotaikingai prasidėjęs Helovinas atnešė daug nežinomybės- rodos, turėjome patys gąsdinti, bet buvome šokiruoti pasirodančių dvasių. Jau buvome įsijautę į užduotis, bet pasirodęs vaiduoklis ne juokais išgąsdino. Kaip atsiradęs, taip ir pradingo, nors įtartinų garsų ir pėdsakų radome įvairiose mokyklos vietose. Ačiū tėveliams už išradingai papuoštus vaikus, už skanius ir įdomius maisto produktus, už pagalbą renginyje. Žiūrėti toliau

 

 

 

 

 

Milijonas ąžuolų Lietuvai

DSCF01854b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Loretos Baravickienės, įsijungė į iniciatyvą „Milijonas ąžuolų Lietuvai”, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ “Milijonas ąžuolų”, jungianti grupę paprastų, aktyvių lietuvaičių, kuriems rūpi šiandienos Lietuva ir tai, kas liks mūsų ateities kartoms. Ąžuolų sodinimo idėja skirta stiprinti kiekvieno lietuvio ryšį su savimi, gimtuoju kraštu, protėvių palikimu ir skatinti bendrystę.

Vaikai pasodino du ąžuoliukus Rokiškio Senamiesčio progimnazijos kieme. Ąžuoliukų gilės buvo surinktos iš Lyduvėnų (Raseinių r. ) miestelio šalia buvusio mokyklos augančių ąžuolų ir sudaigintos. Daigai jau auga ketvirtus metus. Tai atitinka mokinių, sodinusių ąžuoliukus, mokyklos lankymo metus.

Iniciatyvos metu visi pasodinti ąžuolai registruojami į vieną bendrą registrą www.milijonasazuolu.lt Šiuo metu jau pasodinti 1065 ąžuoliukai.Žiūrėti toliau

Kapitono Flinto edukacinė pamokėlė

New Doc 2018-10-22 09.09.14_1Spalio 19 dieną mokykloje lankėsi Kapitonas Flintas. Be mūsų mokyklos pradinukų į smagią edukacinę programėlę atvyko ir Laibgalių bei Kriaunų ikimokyklinio ugdymo skyrių vaikučiai. Visi labai smagiai praleido laiką dainuodami, šokdami ir dalyvaudami linksmoje Kapitono Flinto viktorinoje. Pabaigoje visi dalyviai gavo dovanų spalvingą Flinto plakatą. Žiūrėti toliau

 

 

Laibgalių ikimokyklinukai skyrė šventę Rudenėliui

1Spalio 18 dienos popietę į Laibgalių ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių skubėjo vaikučių tėveliai, močiutės, broliukai ir sesutės.  Čia jų laukė ežiukais, kiškučiais, voveraitėmis ir baravykais apsirengę ,,Boružiukų“ ir ,,Smalsučių“ grupių vaikučiai. Į nuotaikingą rudenišką programėlę buvo įtraukti ir šeimų nariai: padėjo vaikučiams suverti morkų vėrinėlius, kartu šoko ir dainavo. Pasivaišinę ,,voveraičių“ siūlomais riešutais ir ,,ežiukų“ atneštais obuoliais, renginio pabaigoje visi bendruomenės nariai  išbandė auklėtojų Vitos ir Linos iniciatyva  kieme įrengtą sveikuolišką basų kojų takelį. Žiūrėti toliau

Projektas ,,Norim žinoti-1″

20181019_130844Rokiškio Senamiesčio progimnazija šiais mokslo metais dalyvauja Jaunimo nevyriausybinių organizacijų programų finansuojamame projekte ,,Norim žinoti“.

Projekto tikslas – ugdyti moksleivių pilietiškumą, motyvaciją ir verslumą,  pasyvius moksleivius sudominti visuomenine veikla, skatinti juos kurti ir nebijoti klysti.

Projektas apima tris pagrindines veiklas: savanorystė; pažintinė-edukacinė išvyka į Vilnių ir respublikinė konferencija mokykloje.

Dalis projekto uždavinių jau įgyvendinta.  Mokinių savivaldos paskatinti 7-8 klasių vaikinai ir merginos spalio 12, 13, 14 dienomis savanoriavo Rokiškio kultūros centre „Interrampos“ renginiuose, o spalio19 d. vykome į Vilnių. Aplankėme Signatarų namus. Juose nusifotografavome prie Lietuvos Nepriklausomybės Akto, kurį surado ir iš Vokietijos į Lietuvą atvežė profesorius Liudas Mažylis.  Daug įdomios veiklos turėjome LR Prezidentūroje įkurtame  Valstybės pažinimo centre.  Forum Cinemas kino teatre žiūrėjome filmą ,,Tarp pilkų debesų“. Žiūrėti toliau

Pradinukams – programavimo pamokėlė

1Spalio 8 d. mūsų mokykloje lankėsi projekto „100 Lietuvos mokyklų X 100 Šimtmečio programavimo valandų” lektoriai. Jie vaikams pristatė šiuolaikinių technologijų svarbą žmonių gyvenime. Projekto tikslas – technologinį raštingumą paversti HIGIENA ir pasiekti kuklius 100.000 kūrybiškų rytojaus technologijų kūrėjus, todėl pakvietė mūsų mokyklos  50  trečių – ketvirtų klasių mokinių išbandyti programavimo užduotis. Žiūrėti toliau

Pasaulinė gyvūnijos diena

20181003_150355Spalio 4-oji Pasaulinė gyvūnijos diena. Laibgalių pradinukai labai norėjo pristatyti draugams savo augintinius. Tad popietę susirinkome salėje. Kiekvienas papasakojo apie savo augintinį, jo krečiamas išdaigas, pademonstravo  gebėjimus. Visus sužavėjo Renestos šeškiukas. Didžiausias augintinis buvo Roko šuo Naras. Jis pademonstravo kaip vykdo šeimininko komandas. Smagu, kad pažiūrėti gyvūnėlių atėjo darželinukai, jų auklėtojos, kiti skyriaus darbuotojai. Žiūrėti toliau

 

 

 

 

Europos kalbų diena

1Rugsėjo 26-tą švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu  Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms kalboms.

Progimnazijos mokiniai Europos kalbų dienai paruošė stendus. Antro aukšto koridorius pasipuošė spalvingais vaizdais. Čia ir „Europos kalbų medis“, kuriame galima pamatyti žemyno kalbų įvairovę, giminiškas šakas, kilmę (paruošė 7a kl. mokiniai, vadovaujami mokytojos N.Mikulienės). Rusų kalbos pamokose (mokytoja N.Matiukienė) sudarytas kryžiažodis „Ženk kalbų takais“ bei užrašyti padėkos žodžiai (mokytoja V.Misiūnienė).  Pasisveikinimus įvairiomis kalbomis mums primena 7-8 kl. mokiniai (mokytoja A.Milaknienė). Kaip „kalba“ įvairių šalių gyvūnai, užrašė 6a kl. mokiniai (mokytoja D.Malcienė). Stende ir įvairių šalių vėliavos (ruošė 6a kl. mokiniai su mokytoja E.Jakimova).

Rugsėjo 27 d. vyko rajoninė rusų kalbos viktorina „Lietuvai 100″. Šventėje dalyvavo 7-11 kl. moksleiviai iš viso rajono. Viktorinoje rungėsi  ir mūsų progimnazijos septintokai. Moksleiviai sprendė užduotis, atsakinėjo į klausimus, rodė savo žinias ir pasiekimus, dainavo kartu su Natalija ir Taja. Mokiniai džiaugėsi grupių veikla, daugelis užmezgė pažintis su kitų mokyklų mokiniais bei dalijosi gera nuotaika ir žiniomis. Kalbų mokymasis gali tapti švente, praskaidrinančia kasdienybę. Žiūrėti toliau

Mokykla turi geltonąjį autobusiuką 

IMG_6863Paskutinėmis vasaros dienomis Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokiniai vyko į iškilmingą mokyklinių autobusų perdavimo šventę, kuri vyko Katedros aikštėje. Buvo smagu sužinoti, kad progimnazijai skirtas mokyklinis autobusas.

Šventę pradėjo Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė. Mokyklinių autobusų vairuotojams Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė dokumentus ir palinkėjo gerų kelionių. Iš ministrės rankų mokiniai gavo dovanų – atšvaitus. Žiūrėti toliau

Linksma ir šilta rugsėjo pradžia

IMG_7049Vasarėlė nuplasnojo… Mokykla mums vėl pamojo… Visi pailsėję, pakeliavę ar kitaip smagiai praleidę  tokią karštą vasarą, nekantriai laukėme naujų mokslo metų pradžios. Šiais metais pirmoji mokslo metų diena – rugsėjo 3 dieną. Rytas prasidėjo iškilmingomis mišiomis Rokiškio šv. Mato bažnyčioje. Po šventų mišių Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos dvyliktokai palydėjo mūsų pirmokėlius iki mokyklos. Čia juos pasitiko visa likusi mokyklos bendruomenė. Su naujų mokslo metų pradžia pasveikino mokyklos direktorė Saulė Kazinavičienė, rajono meras Antanas Vagonis, mokyklos tarybos narys Deimantas Mekšėnas, progimnazijos psichologė Onutė Viduolienė. Susirinkusiems koncertavo 3 b klasės mokinė Liepa Ulevičiūtė ir mergaičių dainelės būrelis, vadovaujami Aušros Kežutienės. Po to visi sugužėjo į klases, kur vyko pirmoji pamoka.Žiūrėti toliau